Wpis z mikrobloga

pytanko przegrzało banie widzę xD


@Young_Gr0baZ: no przegrzało ci banie. Odpowiedź korolika była najwyraźniej zbyt trudna dla ciebie do zrozumienia, więc odpowiem ci prosto: weganin może chcieć coś, co smakuje jak mięso, ale mięsem nie jest na przykład dlatego, że lubią jego smak? Nie przyszło ci to do głowy?
Przecież ludzie nie rezygnują z jedzenia mięsa tylko dlatego że im nie smakuje xD bardzo wielu rezygnuje ze względu, że nie
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: co tu się odjaniepawliło w komentarzach?xD niech każdy je, co lubi i co chce ;p a Tobie smacznego życzę. Przyprawiasz to jakoś? Nigdy tego nie jadłam. Za to kiedyś kupiłam jakieś spaghetti wegańskie w lidlu i spoko było.
  • Odpowiedz
@Young_Gr0baZ: ciekawostka apropos powodów etycznych: pewien Polak kierowca trucka w Kanadzie mający kanał na yt, po tym jak jeden raz dostał zlecenie na przewóz mięsa z rzeźni, przez następne 2 lata nie jadł mięsa po tym, jak zobaczył co się dzieje w rzeźni od środka. Normalny "zwykły" trucker, lubiący p--o i mecze hokeja itd

znajomy miał w pracy koleżankę, która w młodości zatrudniła się na fermie drobiu, po tym przestała
  • Odpowiedz
ekstrakt drożdżowy czyli glutaminian sodu czyli wzmacniacz smaku jest dla mnie kompletnie dyskwalifikujący dla tego "mięsa", niestety mnie po tym składniku łeb boli następnego dnia.


@dildo-vaggins: Bzdura:
Ekstrakt drożdżowy to nie jest glutaminian sodu
Nie jest prawdą, że ekstrakt drożdżowy to synonim glutaminianu sodu E621, a tak można przeczytać na wielu żywieniowych blogach. Natomiast ich powiązanie jest bardzo bliskie: ekstrakt drożdżowy stanowi źródło glutaminianu sodu – jednak w przeciwieństwie do
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ekstrakt drożdżowy stanowi źródło glutaminianu sodu

@kemek: z twojego linka, ja wiem jak na ten składnik reaguje mój organizm więc nie wmowisz mi że to cos mniej złego skoro łeb mnie boli tak samo.
  • Odpowiedz
@Shatter: Ty się zesrasz jak twoje dziecko będzie zdychać na sepsę po wycięciu wyrostka czy wizycie u dentysty xD bo nie będzie żadnych skutecznych antybiotyków (nawet 80% antybiotyków to produkcja dla zwierząt hodowlanych). Co wtedy powiesz swojej latorośli? Hehe No sorki ale mięsko było takie smaczne i weganie na wykopie tak śmiesznie się zachowywali xDD
  • Odpowiedz
  • 0
@dildo-vaggins ale zdajesz sobie sprawę, że glutaminian sodu to związek który się wytwarza gdy smazysz albo pieczesz mięcho i mamy na niego osobne receptory smakowe. Te brazowiutkie przysmażone najpyszniejsze kawałeczki kiebaba czy karkoweczki to właśnie kupa glutaminianu sodu. Dlatego Ci smakuje.
  • Odpowiedz