Wpis z mikrobloga

Bardzo możliwe ja akurat pochodzę ze wsi i znam myśliwych to z tego co wiem badają każde upolowane zwierzę, ale nie wykluczam że są i kombinatorzy.


@GrowEatAndTrip: No to jak jesteś ze wsi to napewno wiesz na ile to mięsko "od rolnika" jest uczciwie robione i w jakich standardach higieniczno sanitarnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JAI2L9LAD: Olej rzepakowy, przeciwutleniacze i na końcu ten aromat dymu wędzonego.
Nie dość że siebie i organizm oszukujesz to jeszcze jesz takie gówno po terminie przydatności.
  • Odpowiedz
a bardzo wielu z powodów ideologicznych.


@CytrynowySorbet: XDDDDD

IDEOLOGIA KTÓRA ZBAWI ŚWIAT


Brzmi jak słowa hitlera, stalina, mao, guevary czy innego odklejeńca który chciał narzucić wszystkim swoje poglądy jak to komunizm/faszym/socjalizm itd. może cokolwiek zmienić
  • Odpowiedz
@Moisze: Tutaj jest już sytuacja różna, szczerze to zazwyczaj mniejsi rolnicy bardziej dbają o warunki zwierzęcia(zazwyczaj też hodują dla siebie i rodziny/znajomych więc to naturalne że dbają o warunki i jakość), choć wiadomo są wyjątki (np. starzy rolnicy z czasów prl). Zazwyczaj im większa hodowla tym gorszy syf.
  • Odpowiedz
@LittleBi: Ja #!$%@? wystarczy zobaczyć jaki wpływ na środowisko ma hodowla zwierząt żeby zrozumieć jaki wpływ ma na świat jedzenie a nir jedzenie mięsa. Takie porównania jakie stosujesz pokazują ograniczenie umysłowe którego nie jesteś w stanie przeskoczyć więc zamiast się ośmieszać złap w rękę książkę, po oglądaj filmy dotyczące tematu i skończ wysrywać swoje urojenia publicznie.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? wystarczy zobaczyć jaki wpływ na środowisko ma hodowla zwierząt żeby zrozumieć jaki wpływ ma na świat jedzenie a nir jedzenie mięsa. Takie porównania jakie stosujesz pokazują ograniczenie umysłowe którego nie jesteś w stanie przeskoczyć więc zamiast się ośmieszać złap w rękę książkę, po oglądaj filmy dotyczące tematu i skończ wysrywać swoje urojenia publicznie.


@GrowEatAndTrip: Po co mam czytać coś co widzę na własnym podwórku i na własnym dyplomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz podyskutować o rolnictwie? Proszę bardzo, ale akurat muszę cię ostrzec, że BAAARDZO źle
LittleBi - > Ja #!$%@? wystarczy zobaczyć jaki wpływ na środowisko ma hodowla zwierzą...

źródło: comment_1614969333DikYdUm7phDAIuJ9GhxNEy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LittleBi:
Po pierwsze odpalona jesteś dobrze skoro nie umiesz bez obrażania rozmówcy sklecić komentarza. Po drugie w kontekście weganizmu mówi się o ograniczeniu spożycia mięsa a nie jego całkowitym wyeliminowaniu bo to jest nie możliwe w kontekście całej ludzkości. Po trzecie hodowla zwierząt jest szkodliwa dla środowiska gdyż ciągnie ona za sobą również ogromne nakłady wody potrzebne do jej zasilenia ale również do wychodowania jedzenia dla tych zwierząt. Wklejasz mapę
  • Odpowiedz
Po drugie w kontekście weganizmu mówi się o ograniczeniu spożycia mięsa a nie jego całkowitym wyeliminowaniu bo to jest nie możliwe w kontekście całej ludzkości.


@GrowEatAndTrip: No to weganie nie jedzą mięsa w ogóle, czy jedzą, ale się ukrywają? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co to zmienia dla zwierząt jeśli nie zjem dwóch kotletów w tygodniu, tylko jednego? Co to zmienia dla czegokolwiek?

Po trzecie hodowla zwierząt jest szkodliwa dla środowiska gdyż ciągnie ona za sobą również ogromne nakłady wody potrzebne do jej zasilenia ale również do
  • Odpowiedz
@LittleBi:
Naucz się czytać ze zrozumieniem to dyskusję będą łatwiejsze dla Ciebie jak i dla drugiej strony. Ograniczenie spożycia przez ludzkość tzn. zamiast 7mld mięsożerców może być 3mld mięsożerców a to już duża różnica.
A z dalszą częścią nie chce mi się dyskutować bo nie dyskutujesz ze mną tylko z własnym wyimaginowanym obrazem mnie który nie istnieje xD
Rozumiem że w branży mięsnej pali się pod dupką ale takim podejściem
  • Odpowiedz
Wracaj tam żreć te napakowane antybiotykami kurczaki po 2 zł za kg XD


@JAI2L9LAD: Ha ha, ale zabawne, szkoda tylko, że to ty żresz znacznie bardziej przetworzone cudo, a ten twój przykładowy kurczak nie istnieje i nie jest przetworzonym żarciem w ogóle. Ten kurczak jest lepiej przebadany niż to twoje coś, gdzie mogą dosypać wszystko i oszukiwać na maksa. (i tak też z mielonym mięsem)

Inna sprawa, że drogie to i w zasadzie kupujesz białko roślinne wymieszane z tłuszczem, w zasadzie masło orzechowe wypada lepiej składnikowo i
  • Odpowiedz
@LittleBi: I raczej opierałbym się na wiedzy człowieka który kilkadziesiąt lat badał przyrodę i zmiany klimatyczne, który ukończył biologię na Cambridge niż na kimś z dyplomem ukończenia szkoły rolniczej w Kraśniku czy innym KUL-u ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zamiast 7mld mięsożerców może być 3mld mięsożerców a to już duża różnica.


@GrowEatAndTrip: Tylko, że na świecie dostęp do regularnego spożywania mięsa hodowlanego (nie upolowanego) ma może właśnie te 3 mld. Więc zostaje nam miliard ludzi którzy ograniczą (bo z medycznego punktu widzenia się nie da wyeliminować mięsa z diety) spożycie produktów odzwierzęcych.
Co to znaczy dla środowiska?
Że ograniczymy kilkuset miliardową populację zwierząt na świecie o kilkadziesiąt milionów krów ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@LittleBi: Znowu powtórzę czytaj ze zrozumieniem. I nie przypisuj mi słów które nie wypowiedziałem xD
Jeśli przeczytasz moje komentarze raz jeszcze ale bez swojego ładunku emocjonalnego które wkładasz w komentarze a spojrzysz na moje komentarze zauważysz iż napisałem kilkukrotnie iż nie jestem weganem, film jest dobry by zrozumieć PODSTAWY problemu który istnieje i to jest fakt(i napisałem że "może to nie jest zbyt naukowe źródło wiedzy" mogłem dopisać dobry początek
  • Odpowiedz