Wpis z mikrobloga

@VeleiN:trafne spostrzezenie ale cos nalezy zalozyc do obliczen, dlatego dalem "?" to sa obliczenia na kolanie w 5 minut, mamy matematykow niech sie glowia nad tym jak to powinno wygladac ale juz na pierwszy rzut oka cos tutaj nie gra kurde, dorzuc swoje obliczenia chetnie zobacze (no hard feelings poprostu jestem ciekaw), niemniej wydaje mi sie ze teza z obrazka jest nie do udowodnienia :/
@typowyOn: racja - 7,8 mld ludzi losuje z puli 10 000 numerow jeden numerek, przy czym nastepuje reset puli po kazdym rzucie - lapiesz lepe meteorem jak wyciagniesz numer od 1 do 46 - mozliwe jest ze nikt z 7,8 mld ludzi nie wyciagnal tych numerkow? i to od dluzszego czasu? Ostatni wypadek smierci od meteora w 2016 roku w Indiach ale niepotwierdzony... Z drugiej strony jak czesto bedzie losowanie? Raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@DunningKruger: pacjent miał ustabilizowaną sytuację od dawna, pilnował leków i poziomu cukru. Cukrzyca typu 2. Nie było śpiączki ani znaczących ataków cukrzycowych od lat. Brak większych problemów z krążeniem, nie większe niż u przeciętnego 67-latka. Co starasz się udowodnić? Że cukrzyca go zabiła? Czy że i tak by umarł za dwa lata? Co się z wami stało, że macie tak mało empatii?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jubei: nie rozumiem co ma empatia do ustalania faktów. Po prostu widzę na codzien oddział kowidowy i wiem kto na nim leży.

Empatia kończy się też gdy to ma realny wpływ na moje życie. Ograniczanie go od roku w imię czego?
@WojciechMokrogorski:
"Although no human is known to have been killed directly by an impact[disputed – discuss], over 1000 people were injured by the Chelyabinsk meteor airburst event over Russia in 2013.[22] In 2005 it was estimated that the chance of a single person born today dying due to an impact is around 1 in 200,000."

Pomijając, że impact nie oznacza oberwania meteorytem, to 1 na 200,000 wychodzi 0.0005%

Typowe dla "wyłączających
@Lorne: nauczyli chociaz czasem jak czytam niektore komentarze to wolalbym zeby nie nauczyli ( ͡ ͜ʖ ͡) covida mamy wlasnie od roku, w tym samym roku nikt nie umarl od uderzenia meteorytu wiec moze byc tak ze ta grafika jest bledna bo szansa za zlapanie covida jest w ujeciu <= rok a szansa na bycie trafionym meteorem jest jakas zaklamana (nie potrafie sobie wyobrazic skad taka
@WojciechMokrogorski:

@memento_mori: @SucharStrasburgera: Przecież prawdopodobieństwo nie działa w ten sposób. Co nie zmienia faktu, że liczba podana przez OPa jest z dupy.

„Putting a probability number on the chances of being hit by a space rock is difficult, since the events are so rare. Still, Tulane University earth sciences professor Stephen A. Nelson published a paper in 2014 that made the effort. He put the lifetime odds of dying
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WojciechMokrogorski:
wgl wg nasa ziemia to kula xD więc ja bym w te ich nałkowe wyliczenia nie wieżył xD
Z resztom, mam znajomego menża kuzynki, co go jebła kometa i ciotkę też!!!!! Walneło jom w głowe wgl ałe szczęście, że miała beret więc nie drasło jej! Ale coś mi te obliczenia nasa śmierdzom, jak licze to tak ze 2-10% jest że cie meteoryt trafi! Bynajmniej my myślmy samodzielnie w tym całym