Wpis z mikrobloga

Pytanie do was mireczki, wiadomo giełda giełdą, złoto złotem, ale gdzie trzymacie normalną gotówkę (powiedzmy do 100k) żeby choć trochę pokryło inflacje? Millenium swego czasu mialo tam całkiem dobre oprocentowanie, ale już przez covid nie ma, jakieś inne sposoby/zagraniczne banki może albo coś w ten deseń?

#gospodarka #finanse #ekonomia #uniaeuropejska #oszczedzanie #inwestowanie #inwestycje #inflacja #lokaty #banki #polska #pieniadze #bankowosc #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #kryptowaluty #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 12
@FreakyYak: Wiesz, tak naprawdę trzeba jakoś ruszyć tym kapitałem. Czy mniej agresywniej, czy bardziej. Na prostym przykładzie:
100tys na lokacie da Ci 101tyś po roku przy dobrych wiatrach :) Wpłacasz i masz spokój, pewny "zarobek" który tak naprawdę nie pokryje inflacji.
Pieniądz nie lubi bezczynności, więc musisz wybrać jakieś przedsięwzięcie i zainwestować w nie. Czy to coś, czym sam się zajmujesz. Prowadzisz sklep? Zakup dodatkowy towar. Myjnia samochodowa? Dodatkowe narzędzie do
@Instynkt: chcesz mi powiedzieć że jak wpłace 20k funtów na binance to po roku oni mi dadzą 21k funtów? Masz jakiś link jak to działa?

(oczywiście z tego 1k zrobi sie ~810 funtów po podatku)
@Instynkt: moze wiesz moze nie z jakiej paki gbp ma 5% a dolar 3.5%? Co to za problem przewalutowac?

Zajebisty procent, ale mimo wszystko cykam sie tam wpłacić tyle kasy :/ Mam już tam troche krypto