Wpis z mikrobloga

mirko, jaki wg. was jest najlepszy napęd 4x4? generalnie jak pytam po znajomych to zdania są podzielone, jednak najwięcej odpowiedzi pada między Subaru AWD a Audi Quattro

co waszym zdaniem i dlaczego?
w ankiecie uwzględniłem chyba najpopularniejsze

#subaru #audi #bmw #mercedes #volkswagen #samochody #napedy

Jaki napęd 4x4 najlepszy?

  • Audi quattro 41.2% (68)
  • BMW xDrive 7.9% (13)
  • Subaru AWD 45.5% (75)
  • Mercedes 4matic 3.6% (6)
  • Volkswagen 4motion 1.8% (3)

Oddanych głosów: 165

  • 17
@glasn0st: To bez sensu porównywać między generacjami, nowe quattro ma niewiele wspólnego z tym starym na torsenie. 4matic to też calkiem inna bajka między generacjami a w danej generacji modelami sportowymi a cywilnymi.

Jesli już porówywać to dany rocznik a4/serie3/passata/c-klasę albo np. suvy.
@glasn0st: https://youtu.be/Wu72tAG2IWQ jak widać na filmiku bez różnicy. Osobiście używam bmw z xdrive i przy tegorocznych śniegach bawiłem się na polnych drogach. Przyczepność jest nadzwyczajna - praktycznie można na pełnej przepustnicy jeździć. Myśle ze pozostałe systemy są podobne - większość elektronika za ciebie robi.
@glasn0st quattro przynajmniej te stare ma taką konstrukcje że silnik jest całkowicie przed przednią osią. Przyspiesza jak wściekle ale pokaż mu zakręt to #!$%@? prosto w kukurydzę. Z kolei widziałem jakąś sekcje u Chrisa awd z subaru tam tam jakieś sprzęgło wiskotyczne które też dziala z opóźnieniem czy coś. No i całość delikatna była jakaś taka. A reszta napędów w każdym teście porównawczym przegrywa z tymi dwoma :p aa i 4 motion
@kusprzyk: @glasn0st: przede wszystkim problem w tym, że np Quattro to nie jeden typ napędu. Każde Audi z napędem na cztery koła będzie oznaczone jako Quattro, obojętnie od tego jak ten napęd jest realizowany. Audi równocześnie sprzedaje A3 z napędem przód + dołączany tył, a także A6 ze stałym napędem na cztery koła z dwoma dyferencjałami o ograniczonym uślizgu (głównie Torsen, ale o ile pamiętam szli też w stronę elektrycznie
@glasn0st: Sam mam Subaru symmetrical awd, ale porównywanie tak jak w ankiecie stałych napędów do dołączanych nie ma raczej wiele sensu. Dałem na subarkę, bo to bardzo fajny stały napęd, ale myślę, że w ogólnym rozrachunku postawiłbym na napęd z LanEvo ostatniej generacji.