Wpis z mikrobloga

To co się teraz #!$%@? w webdevie to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem jak to jest możliwe żeby na komputerze na którym najnowsze gry chodzą bez jakiejkolwiek ściny zamulał Youtube czy Facebook. Kiedyś komputer do neta do był synonim słabego kompa, za chwilę przez te wszystkie "nowoczesne webdevowe technologie" to będzie synonimem kompa gejmingowego. W dupę se je wsadźcie, tylko mulą i żrą transfer mobilny.


#facebook #youtube #internet #webdev #takaprawda
  • 163
@XpedobearX:
Tak tak, to wcale nie jest wina tego że współczesne strony są zbloatowanym gównem tylko adblockerów.
W ogóle te komentarze że "mam słabego kompa i u mnie działa" albo "wymień komputer na lepszy, kto to widział z paruletniego PC korzystać", a jak masz lepszy to "wina wirusów" że strona muli chyba muszą pisać ludzie odpowiedzialni za ten webdevowy szajs xD
Fennrir - @XpedobearX: 
Tak tak, to wcale nie jest wina tego że współczesne strony s...

źródło: comment_1613295723kopycvjz5dGGc5jf6CY9tC.jpg

Pobierz
@Fennrir: "komp do gier" to nic innego jak karta graficzna za 3k. Strony internetowe mulą bo pod spodem jest masa kodu JavaScript, frameworków a wszystko wykorzystuje jedynie CPU. Odpal do tego kilka zakładek i się okazuje, że przeglądarka zżera cały procesor. Kiedyś stronki były statyczne więc po załadowniu nie wykorzystywały CPU.
coś w tym jest, ja poskrolluję przez minutę messengera na kompie i zaczyna mi tak przegladarka mulic, ze musze ja wylaczyc, zeby przywrocic ja do stanu uzywalnosci. A mam calkiem porzadny komputer


@Leninzone: tak samo mam. Jak pisalem z kumplem raporty to chciałem przescrollowac o dwa tygodnie naszą konwersacje i musialem wylaczac przeglądarkę za pomocą task managera

Mam ryzena 3600 ram 16GB 3200Mhz dysk nvme i grafike 2070 super wiec do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fennrir: Jak juz wrzucasz takie gowno obrazki to sobie porownaj ile #!$%@? zasobow bloker reklam, ktory po dluzszym przegladaniu facebooka czy yt ma poblokowanych po 200 requestow ktore wciaz probuja refetchowac content, a on szuka ich po swoich filtrach xD

Sam uzywam ublocka i privacg badgera i widze jak zaczynaja zamulac strony przez te dodatki po dluzszym czasie braku czyszczenia cache i sesji. Po wylaczeniu cudem dziala normalnie xD
@Fennrir:

Zaplusowałbym 2 razy jakbym mógł. Tego #!$%@? messengarea się nie da używać dłużej niż 30min, na prywatnych konwersacjach z jedną osobą to ujdzie, ale jak masz grupę roku gdzie jest ponad 150 osób i ludzie co chwila piszą to to jest jakiś horror. Dla mnie jako amatora w sumie to wygląda tak jakby termin był na trzy lata do tyłu i dlatego chodzi jak gówno, być może w jakimś obszarze
@Fennrir: moja była (na szczęście) firma współtworzyła nową stronę Smarta. Pierwsze jej wersje oprócz totalnie #!$%@? interfejsu ("app-like experience") działala wolniej właśnie od gier na moim PC. Służbowy MacBook przegrzewał się i wyłączał podczas jej testów xD Teraz działa lepiej, ale interfejs jest tylko trochę mniej #!$%@?. A to przecież tylko tak naprawdę gówno katalog śmiesznego samochodziku miejskiego. Nigdy więcej nie będę pracował w webdevie.

Czasem jak wchodzę na jakąś nową
programistycznów noobów, a ci wrzucają gigabajty niepotrzebnych bibliotek. Tylko dziwne, że nawet Facebook oszczędza na programistach


@Ranger: ależ wy uroczo prosto myślicie xD programista nie może nic, to nie on decyduje co będzie na stronie, ile trzeba będzie wczytać, ile będzie trackerów. Naprawdę przechodzi wam bezkrytycznie przez myśl, że w firmie typu Facebook to programiści o czymkolwiek decydują? XD
chciałem przescrollowac o dwa tygodnie naszą konwersacje i musialem wylaczac przeglądarkę za pomocą task managera

Mam ryzena 3600


@Royal_Email: bo po prostu nie czyszczą contentu z dołu, więc niemal natychmiast dochodzi do memory leaku. To się sprowadza jedynie do tego, że product team decydujący takie rzeczy woli np. zrobić nowy feature albo poprawić błędy dotykające miliony, zamiast ucieszyć trzy osoby scrollujace messengera w górę i jeszcze dodawać przy tym dodatkowe, powodujące
@Fennrir: na youtube nie mam problemów, ale w facebooku pracują takie barany jak ja, które od paru lat chyba nie załatały memory leaka przy dłuższej sesji na pc (i czasem strona sie #!$%@? z powodem out of memory przy 8/16gb ram) które myślą że jak strona odpala to jest zajebiscie i nie trzeba optymalizacji xD
#!$%@? na messengera podpiąłem się do niego przez pidgina, ale często go rozłącza i nie moge