Wpis z mikrobloga

To co się teraz #!$%@? w webdevie to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem jak to jest możliwe żeby na komputerze na którym najnowsze gry chodzą bez jakiejkolwiek ściny zamulał Youtube czy Facebook. Kiedyś komputer do neta do był synonim słabego kompa, za chwilę przez te wszystkie "nowoczesne webdevowe technologie" to będzie synonimem kompa gejmingowego. W dupę se je wsadźcie, tylko mulą i żrą transfer mobilny.


#facebook #youtube #internet #webdev #takaprawda
  • 163
@Rvxdbnu: Facebook po tym redesignie to totalne gówno. Nie dość, że strona muli jakbym conajmniej jakąś grę odpalił, to na dodatek niezależnie od łącza taki messanger ładuje mi się dobre kilka sekund. Dodatkowo design na desktop to jakieś nieporozumienie. to co kiedyś mieściło się na jednym ekranie teraz tak lekko ze 3 by trzeba przewinąć, bo wszystko nienaturalnie duże. Ale ważne, że jest tryb ciemny :P
@Ranger: Tu nie chodzi nawet o programistów. Programiście w produkcie mają gówno do gadania, a tylko układają cegły, tak jak biznes sobie zażyczy. To biznes zazwyczaj ma to skrzywienie, żeby dowalać różnego rodzaju zbędny syf. W dużych formach to wyglada tak, ze są manago, którzy muszą się wykazać że cos robią, więc wymyślają różne dziadostwa, a w małych wygląda to tak, że szef kompletnie nietechniczny usłyszy hasło "mikroserwisy" albo "sztuczna inteligencja"
Problem dzisiejszych stron to milion rzeczy ciągniętych pod spodem - głównie reklam i telemetrii + mix miliona frameworków, bo dziś nie liczy się wydajność, tylko "time to market"

ech, gdyby tak flash mogl wrocic...


@taju: oby nie. Gówniana, zamknięta, własnościowa technologia wspierana tylko na tym na czym producent chciał.
Podobnie silverlight.
Wielokrotnie wolę dzisiejsze czasy HTML5 i tego że coś raz napisane zgodnie ze standardami działa praktycznie na wszystkim.
QBA__ - Problem dzisiejszych stron to milion rzeczy ciągniętych pod spodem - głównie ...

źródło: comment_1613294606KZclsT1XEFRd7TRcgLxx3G.jpg

Pobierz
@Fennrir: od najnowszej aktualizacji wygląda Facebooka, czyli jakiś niecały rok, to gówno #!$%@? tak zamula, że nie używam wcale, a mam 'gejmingowego laptopa' więc nie jest to jakiś złom. Używam tylko messenger.kom, ale od jakiegoś czasu nawet to gówno zaczęło zamulac, to jest tragedia. Facebook na tel jeszcze działa jako tako, ale na kompie to patola