Wpis z mikrobloga

To co się teraz #!$%@? w webdevie to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem jak to jest możliwe żeby na komputerze na którym najnowsze gry chodzą bez jakiejkolwiek ściny zamulał Youtube czy Facebook. Kiedyś komputer do neta do był synonim słabego kompa, za chwilę przez te wszystkie "nowoczesne webdevowe technologie" to będzie synonimem kompa gejmingowego. W dupę se je wsadźcie, tylko mulą i żrą transfer mobilny.


#facebook #youtube #internet #webdev #takaprawda
  • 163
  • Odpowiedz
robione tylko dlatego webowo że taka moda


@tell_me_more: to nie kwestia mody

Telemetria + natychmiastowe wydawanie nowych zmian bez całej machiny do dystrybucji patchy (co m.in. pozwala robić testy A/B) + w miarę stabilne środowisko uruchomieniowe daje biznesowi takiego kopa że nie ma się nad czym zastanawiać, to po prostu lepsze środowisko (dla biznesu) nawet jeżeli produkt będzie odrobinę gorszy
  • Odpowiedz
@tell_me_more: ah no tak - backend master race. Co tam, dupka piecze bo ułomny dżawa skript ma monopol na FE i rosnącą popularność na BE i w IoT ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że aplikacje internetowe mają totalną wyższość niż desktopowe bo to głównie kwesita UX. Wpisujesz adres i już - nie ma instalacji, aktualizacji. Jeśli użytkownicy woleliby desktop, to by firmy nie przenosiły swoich
  • Odpowiedz
@Acros: tak dupa piecze bo nie lubię technologii która jest #!$%@? dla końcowego użytkownika :)

Nie mam nic do js. Znam js i używam w robocie (QML to też js).

Mam problem z idiotycznymi frameworkami które na zrobienie tego samego poświęcają 10 razy tyle pamięci i procesora obiecując magicznie zwiększoną wydajność developerów (a w praktyce wydajność jest gorsza).
  • Odpowiedz
@Fennrir: Pare powodów ( disclaimer - pracowałem kiedyś przy jednym z najpopularniejsyzch browserow ):
* Webdevowcy to imho najmniej kompetentna grupa programistów spośród wszystkich, pisanie optymalnego kodu to dla wielu z nich niemożność. Niski próg wejścia i wysoki poziom abstrakcji powoduje, że kod ten piszą ludzie, którzy często by żadnego innego kodu nie napisali.
* Szybki, gwałtowny rozwój technologii webdevowych - szczególnie tych core-owych, głównie Javascriptu
* Powyzsze spowodowalo, że
  • Odpowiedz
@Fennrir: Jezu tak, facebook pochodzi mi maks kilkanascie minut a potem sie wiesza, musze zawsze na komorce z niego korzystac. Na tym samym kompie dzialaja filmy w 4k bez setnej sekundy zwiechy, czyli ani komp ani net slaby
  • Odpowiedz
podstawowa funkcjinalnisc komunikatora tekstowego.


@Royal_Email: przewijanie w górę konwersacji? Obiektywnie nie, ale przede wszystkim nie wynika tak ewidentnie z danych analitycznych. I żeby nie było- ja też tak oczywiście często robię i też mnie to bardzo irytuje. Po prostu oprogramowanie powstaje w konkretny sposób
  • Odpowiedz
nawet ze względów ekologicznych zaczynaja się ruchy że za dużo energii jest zużywane na chłodzenie serwerów i wszystkich urządzeń pomiędzy, żeby załadować gigabajty niepotrzebnego kontentu


@powiedz:

tylko co z paradoksem Jevonsa w tym wypadku? Jeżeli powstaną nowe technologie/ścieżki do zoptymalizowanego wykorzystania energii to sumaryczne wykorzystanie energii wzrośnie
  • Odpowiedz
@laphroig: a to nie zależy od jakiejś elastyczności cenowej surowca? Jakby sól można wykorzystywać 10x razy efektywniej (w sensie np z 1kg soli magicznie by można osolic 1tone jedzenia a nie 100kg) to by chyba nie zwiększyło się jej zużycie?
  • Odpowiedz
@brass: ja używam firefoxa z ublockiem na 5 letnim macbooku pro. Facebook zamula nawet przy przewijaniu, a przy korzystaniu aktywnym, np. z grup zaczyna wyć wentylator, a nie wyje nawet podczas pracy w Photoshopie. Wszystko muli, pisanie na messengerze ma opoznienia kilkusekundowe. To samo dzieje sie po wyłączeniu ublocka.

Z resztą nie chce mi sie tego komentowac, webdev dzisiaj to dno
  • Odpowiedz
5 letnim macbooku pro

zaczyna wyć wentylator

@upodlator:
Wiesz jak wygląda chłodzenie w macbooku? Wiatraczek jest kompletnie z boku i nie chłodzi niczego.

Wszystko muli, pisanie na messengerze ma opoznienia kilkusekundowe. To samo dzieje sie po wyłączeniu ublocka.

Brzmi jak awaria sensora. Sprawdź sobie jakie temperatury wykrywa HWmonitor. Przy awarii sensora mcbook ogranicza taktowanie procesora co powoduje mulenie.
  • Odpowiedz