Wpis z mikrobloga

@Frank_Underwood pamiętam jak nie miałem, bo zamordystyczny rząd rudego siurasa zabronił mi grać u zagranicznych bukmacherów i kasyn, na czym w tamtych latach zarabiałem dobry hajs jak na swój wiek, siedząc przed kompem. zdaje się, że od tamtej pory na nich pluję

a szczególnie na niejakiego Jacka Kapicę, który za cel obrał sobie wtedy ściganie osób obchodzących ten przepis :)
@Frank_Underwood: a największym przeciwnikiem PO byli kibice za to, że w 2011 r. po finale Pucharu Polski zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy. Tusk zapowiedział ostre rozprawienie z bandyterką stadionową i wtedy zaczęły się słynne przyśpiewki "Donald matole, twój rząd obalą kibole" i na każdym meczu były antyplatformerskie transparenty, przyśpiewki, Tusk był wygwizdywany przez cały stadion jak pojawiał się na Lechii, a prawa strona zrobiła z nich bohaterów i uznała kiboli za
@LebronAntetokounmpo XD na brokerów zagranicznych też narzekasz, bo nie płacą podatków w Polsce? tak jak na giełdzie teraz, tak i wtedy grając u bukmachera, trzeba było odprowadzać podatek dochodowy, więc nie wiem o czym ty bredzisz - państwo dostawało kupę kasy, ale było mało i zachciało się podatku obrotowego (a teraz mamy aferę jak ktoś chce coś podobnego zrobić mediom).

rynek samych zakładów bukmacherskich w Polsce, u podmiotów zagranicznych to było jakieś
@LebronAntetokounmpo

Polscy przedsiębiorcy, czy zagraniczni, ale z licencją na Polskę (przez co z obowiązkiem podatkowym), były przez takich jak Ty w dupie i bardzo dobrze.


taksiarzy też ci było żal jak Uber wchodził do Polski? jak państwo ustala patologiczne i wyciągnięte z dupy przepisy oraz nakazuje łaskawie poprosić o licencję na zawiezienie kogoś z punktu A do B, albo obstawienie meczu to trzeba obchodzić te przepisy na tyle, że wpływy do budżetu
@elo490500: na Podkarpaciu ludzie jedli psy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

trzeba było odprowadzać podatek dochodowy


@shoananas: i co, odprowadzałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i bardzo dobrze. taksiarzy też ci było żal jak Uber wchodził do Polski?


@shoananas: nietrafione. Taksiarze też uciekali (uciekają) w szarą strefę.

podatku obrotowego (a teraz mamy aferę jak ktoś chce coś podobnego zrobić mediom).


@shoananas: to
@Frank_Underwood: Pamiętam. Pamiętam jak ludzie zwiewali na zmywak do UK bo w Polsce było bezrobocie na poziomie 15%, a minimalna w 2010r. wynosiła 980zł XD.
Ale rozumiem sentyment. Zapewne masz ok. 18 lat i po prostu dobrze wspominasz dzieciństwo.
Podobnie dziadkowie komunę, a ja lata 90, które jak wiadomo nie były dobre w Polsce.
Nawet się uśmiechnęłam jak przeczytałam ten wpis, nowe pokolenie kiedyśtobyło.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°
@LebronAntetokounmpo

i co, odprowadzałeś?


A jakie ma to znaczenie? Obowiązek podatkowy istniał. Tak jak teraz w przypadku gry na giełdzie

nietrafione. Taksiarze też uciekali (uciekają) w szarą strefę.


CO. Jakie to ma znaczenie? Piszemy teraz o twoim bólu dupska pt. "Polscy przedsiębiorcy, czy zagraniczni, ale z licencją na Polskę (przez co z obowiązkiem podatkowym), były przez takich jak Ty w dupie." Mam nadzieję, że nie jeździłeś uberem jeszcze 3 lata temu, gdzie
Biłem wtedy brawo tym, którzy mają jakieś śmieszne licencje w dupie.


@shoananas: czyli szara strefa spoko, szczególnie jak jest kosztem polskich przedsiębiorców?

"Polscy przedsiębiorcy, czy zagraniczni, ale z licencją na Polskę (przez co z obowiązkiem podatkowym), były przez takich jak Ty w dupie." Mam nadzieję, że nie jeździłeś uberem jeszcze 3 lata temu, gdzie 90% kierowców nie miało licencji.


@shoananas: tylko, że Ci bukmacherzy nie chcieli płacić w Polsce podatku.
@LebronAntetokounmpo

czyli szara strefa spoko, szczególnie jak jest kosztem polskich przedsiębiorców?


Brak licencji od urzędasa nazywasz szarą strefą? xD szara strefa to handel fajkami bez akcyzy, gdzie przez cały cykl życia produktu nie został zapłacony żaden podatek. co innego bukmacherka i obowiązek podatkowy dla uzyskujących dochody z tytułu wygranych. grę na giełdzie też zaczniesz nazywać szarą strefą jak sobie rząd wymyśli, że potrzebna jest licencja, mimo że inwestorzy normalnie z wygranych się
Już o tym pisałem.. jeżeli wierzysz, że niewielkie zmniejszenie pewnych zysków skłoniło ich do zrezygnowania z rynku wartego 4mld rocznie


@shoananas: BetClic się dostosował, bet365, Pinnacle, William Hill nie. No u nas też nie wszedł na rynek Amazon jeszcze, mimo że ma tutaj magazyny a nasz rynek rośnie. Ciężko mi powiedzieć dlaczego zarządy tych firm podejmują takie decyzje biznesowe. Chodzą plotki, że bet365 ma wrócić.

Rozumiem, że gdyby 35% podatku od
a największym przeciwnikiem PO byli kibice za to, że w 2011 r. po finale Pucharu Polski zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy


@galicjanin: Coooooo XDDDDDDDD
Przecież stadiony wcześniej zamykano. Cały tamten sezon to była jedna wielka patologia. Nie wpuszczanie ludzi na stadiony na podstawie miejsca zameldowania. Ostatni wyjazd na Ekstraklasę jaki zaliczyłem to właśnie oglądanie bramy stadionu bo jakiś idiota w krawacie uznał że moje miejsce zameldowania ma decydować o tym czy