Wpis z mikrobloga

@smipur: niby zabawne ale różnice biologiczne nie są podstawą do nierównego traktowania pracowników. Jeżeli męska norma jest za duża, to powinna być niższa i tyle, tak żeby kobiety wykonywały taką samą pracę.
Takie rozgraniczenie nie uwzględnia w ogóle innych różnic biologicznych poza płcią - w takich kwestiach albo bierzesz pod uwagę wszystko, albo nic, bo powstają nierówności, których mogłoby nie być.
To tak jakby mężczyźni pracowali o x procent wolniej od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Klepajro: ups wybacz mi, że mówię o błędzie postawy który występuje u większości osób niepełnosprawnych tylko wśród mężczyzn. Fajny z ciebie macho, że biłbyś za zwykłe słowa xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Klepajro: ups wybacz mi, że mówię o błędzie postawy który występuje u większości osób niepełnosprawnych tylko wśród mężczyzn. Fajny z ciebie macho, że biłbyś za zwykłe słowa xd

@smipur: nie wiem skąd wzięło się tam niepełnosprawnych xd chodziło o to że zła postura występuje u większości osób na świecie a nie tylko u mężczyzn
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@smipur:

tylko według tej normy kobiety nie wykonują mniejszej pracy, jest to max jaki mogą dźwigać. Nikt facetom nie zabrania dźwigania 10 kilu zamiast 30. Jest Ci za ciężko? Dźwigaj mniej, a nie płaczesz bo #pieklomezczyzn

Simpur... Worki cementu ma na pół kroić?

BTW. Gość ma simp nawet w nicku a wszyscy proboja go przekonać do swoich racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@iwunio: ilość tkanki mięśniowej u kobiet jest niższa. Kobieta o takiej samej wadze jak facet nigdy nie będzie silniesza. Jak sobie wyobrażasz kobietę podnoszącą 30 kilo, samej ważąc 50kg. Do tego kobieta, która dźwiga ciężkie rzeczy, może na zawsze się pożegnać z możliwością ciąży, więc ryzyko też jest większe plus takie samo jak facetów, czyli uraz kręgosłupa i przepuklina.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hdh3he3: myślę że w fabryce gdzie produkuje się worki z cementem nie pracują kobiety właśnie ze względu na ww normy, a panowie nie zarabiają tam najniższej krajowej (przynajmniej mam taką nadzieję) jak panie na produkcji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hdh3he3: myślę że w fabryce gdzie produkuje się worki z cementem nie pracują kobiety właśnie ze względu na ww normy, a panowie nie zarabiają tam najniższej krajowej (przynajmniej mam taką nadzieję) jak panie na produkcji


@smipur: I stąd ta niesprawiedliwa różnica płac ( ͡° ͜ʖ ͡°)