Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dzięki znacznie wyższemu poziomowi testosteronu u mężczyzn ich mięśnie są w stanie wykonać dużo większą pracę w stosunku do pracy kobiet, tym samym kosztem energetycznym


@smipur: to jest fizycznie niemozliwe,

większa praca -> wiekszy wydatek energetyczny

@RamzesXIII: zgadzam się. Chodziło mi o wysiłek organizmu, a jasne jest to, że mięśnie wykonujące większą pracę zużywają więcej kcal.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
wszystko super, kobiety męczą sie podobnie, ale dalej kurna robiąc finalnie mniej, i nie wiem co zmieni usprawiedliwienie. jak mi tynkarz #!$%@? ściany to nie mówie że może nie najlepiej, ale przynajmniej sie starał tylko mówie że #!$%@?ł robote i ma poprawiać

@RedveKoronny: dobra coś Ci powiem. Spieprzenie pracy a wykonywanie jej wolniej to dwie różne sprawy xd
@smipur: jeżeli masz na prace konkretny termin, to w zasadzie mogą być równoważne. i dalej, jeżeli mężczyzna może zrobić tą samą prace szybciej, lub więcej w tym samym czasie, to nie widzę w zasadzie powodu żeby kobiety dostawały wtedy więcej tylko z tytułu bycia kobietami. rozwiązaniem byłoby że każdy pracownik robi tyle ile uważa że da radę, ale wtedy się znowu podniesie krzyk że skoro mężczyźni są lepiej przystosowani, to jest
@smipur: to akurat była luźna dygresja, i w pełni zgodze sie z tym co teraz piszesz
i w sumie jak głębiej to przemyśle, to fakt który zrobił pracodawca na zdjęciu ma sens
jeżeli potrzebujesz kogokolwiek kto po prostu coś przeniesie, to bez różnicy jakiej jest płci, bo lepsza kobieta niż żeby nikt tego nie robił, i dopiero jak się okaże że to już sie nie sprawdza to bym wymieniał załoge
@iwunio: wystarczyłoby rozliczać od przerzuconego kg, od efektu.

Bo w jednych miejscach i tak osoby wszystkich płci noszą rzeczy tylko po np 15kg wiec co z tego ze facet może (wg prawa jak i biologii) przenieść więcej skoro pracodawca nie ma różnicy. W innych miejscach można by się zacząć oburzać ze silny Mariusz umie podnieść 80kg a jego chudy, niski kolega Przemek już tylko 20.
I by tak można dyskutować i