Wpis z mikrobloga

@ciasteczkowy_otwur ale ja bardzo dobrze wiem co to jest 30kg - i jeden ciężarek to dużo - ale 30kg na plecach przez cały dzień to mało

Dźwigało i nosiło się o wiele więcej w polskich warunkach. To głupie i mało dojrzałe - ale było się młodym i głupim.
@Silver86 Nie, sprawiedliwe byłoby osobne uwzględnianie dalszego trwania życia dla kobiet i mężczyzn. Czemu miałby być stosowany jeden wskaźnik dalszego trwania życia dla kobiet i mężczyzn, jeśli kobiety żyją dużej niż mężczyźni?
@Silver86 Ale to że mężczyźni statystycznie żyją krócej i dzięki temu kobiety statystycznie dostają z systemu więcej niż wpłaciły, już jest sprawiedliwe?
@Fidel1: statystycznie czyli wogole nie oddajac rzeczywistości, pomijając to ze zycie jest niesprawiedliwe, to równie dobrze moge Ci napisac ze facet który zyje dluzej niz ststystycznie tez dostaje wiecej niz wplacil i to dodatkowo w wyzszej kwocie bo rozlozone to mial na mniej miesięcy a znam wiele przypadkow gdzie faceci żyją majac 80-100 lat
@Silver86

statystycznie czyli wogole nie oddajac rzeczywistości,

Statystyka uśrednia rzeczywistość.

to równie dobrze moge Ci napisac ze facet który zyje dluzej niz ststystycznie tez dostaje wiecej niz wplacil i to dodatkowo w wyzszej kwocie bo rozlozone to mial na mniej miesięcy

Miałby na jeszcze mniej gdyby osobno uwzględniać dalsze trwanie życia kobiet i mężczyzn.

a znam wiele przypadkow gdzie faceci żyją majac 80-100 lat

A ja znam wiele gdy umierali zaraz po
@Silver86:

bo to krzywdzace dla kobiet ktore tak długo nie pozyja mimo statystyk,

A przyjmowanie łącznego dalszego trwania życia dla kobiet i mężczyzn, nie jest krzywdzące dla mężczyzn którzy statystycznie żyją krócej?
@Silver86: Nie dostaje mniej, kobiety dostaną średnio tyle co wpłaciły. Tak samo mężczyźni, dostaną średnio tyle co wpłacili. Suma na koniec bęezie jednakowa, to że kobiety żyją dużej, oznacza że trzeba ich kapitał podzielić na więcej "rat". Dla ciebie "równość" jest wtedy gdy kobiety dostaną więcej niż wpłaciły, a mężczyźni mniej.