Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower i #szosa, czy ktoś z Was jeździ na rozmiarze 56 przy wzroście około 185cm? Głównie chodzi mi o Treka, ale jeśli macie rowery innych marek to też chętnie się dowiem jakie są Wasze doświadczenia. Na mój wzrost, producent niby zaleca rozmiar 58, ale sam wolę rowery nieco mniejsze. Jeździłem pół roku na 60, który wg producenta też się mieści w moim zakresie ale reach jest o wiele ze duży nawet z krótkim 60cm mostkiem. Poradźcie który najlepiej wybrać.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zera1: 184 cm i jeżdżę na Domane AL3 w rozmiarze 58. Myślę, że mniejszy rozmiar byłby dla mnie bardziej odpowiedni. Po bike fittingu wyszło, że trzeba skrócić mostek, to mam 80 teraz. Ale i tak wydaje mi się czasami, że jestem zbyt bardzo wyciągnięty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MoroMoro: @Szadafaka: tak myślałem, mniej więcej się to zgadza z moimi odczuciami co do rozmiarów i że lepiej wziąć 56 i enentualnie później go dopasować dłuższym mostkiem
  • Odpowiedz
@zera1 ja mam 188 i jezdze na cannondale caad10 56 i jest w pytkę. Ale możliwe, że mam ręce i nogi krótkie, bo kumpel o tym samym wzroscie jezdzi na 61, a w góralu ma siodło duzo wyżej
  • Odpowiedz
@zera1: mam Treka Madone 56 przy 184cm wzrostu i powiem szczerze, rama mogła by być mniejsza :P, ale jak korzystam z dolnego chwytu to kolanami biję się po bebzonie
  • Odpowiedz
  • 1
@zera1 Jestem tego samego wzrostu, przekrok 86/87 i jeździłem na Treku domane al3 rozmiar 58. Sugerowałem się właśnie tabelka na stronie producenta i generalnie po skróceniu mostka było ok, jeździło się wygodnie ale z tyłu głowy ciągle miałem, że mogłem wziąć rozmiar mniejszy. Dlatego w tym sezonie wleciał bmc w rozmiarze 54. Wnioski pozostawiam Tobie ;)
  • Odpowiedz