Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
@paradoksik: @krzy_siek: dokładnie tak było. Wziąłem multimetr (najtańszy za 14 pln z jakiegoś łobi czy coś) przeleciałem wszystkie części czy jest ciągłość elektryczna, i tylko to jedno gunwienko nie przewodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paradoksik
@kaosha no dobra, ale nic kompletnie czy np. lampka się świeci, ale nie grzeje? Ze trzy dni temu zdechł mi jeden grill , a paragonu znaleźć cenie mogę i dzisiaj już miałem się zabierac za rozkręcanie go. Lampka mi się w nim zapala, ale grzać nie grzeje
  • Odpowiedz
@krzy_siek: jeśli nie grzeje to na 90% taki termik do wymiany. Pozostałe 10% na termostat (jeśli jest) albo samą grzałkę. Najprostszym omomierzem wszystko sprawdzisz.
  • Odpowiedz
@kaosha: I cały misterny plan w #!$%@?, różowa chciała nowiutkiego eleganckiego ładnego grila elektrycznego. To znowu przylazł ten stary skąpy dziad i podrutował, za chwilę będzie kopać prądem tak samo jak naprawiona stara lodówka (tak było)
  • Odpowiedz
  • 13
@kaosha Ja tak naprawiłem piekarnik. Wyłączał się dam i resetowal zegar. Diagnoza? Kondensator. Koszt? 0 zł. Wyprułem go z zasilacza komputerowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tzebula mocno xD
  • Odpowiedz
@kaosha: Moim rodzicom ostatnio popsuła się mikrofalówka. Koszt nowej to około 300zł, naprawa starej wyszła 310zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)- - ale opłaciło się, bo koszt części zamiennych to 7zł a za resztę kupiłem w końcu lutownicę xD
  • Odpowiedz
@kaosha: Wymieniając taki termik należy pamiętać o prawidłowym montażu. Fabrycznie są zgrzewane. Jeśli się lutuje, należy je odpowiednio zabezpieczyć, w przeciwnym razie jak się nagrzeją to luty puszczą i odpadnie. Najlepiej nie odrywać starego, tylko uciąć druty przy uszkodzonym bezpieczniku, zrobić haczyki, zacisnąć na nie nowy termik i polutować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kaosha: identyczny wymieniałem w tosterze Tefal. Ostatnio też w piekarniku Samsunga dual cook sam wymieniłem bezpiecznik termiczny. Koszt 5 zł. Przyczyną był zablokowany termowentylator. Odblokowanie wentylatora i wymiana zajęła mi 15 minut. Koleś z serwisu już przez telefon wiedział co się zepsuło i dodatkowo cały termowentylator chciał wymieniać za ok 250 zł. Podobno to standart w tych piekarnikach. Wentylator jest bardzo blisko obudowy i lubi się przyblokować i wywalić bezpiecznik
  • Odpowiedz