Wpis z mikrobloga

@kaosha: ja pamiętam naprawę pralki - serwisy za naprawę (a właściwie wymianę) programatora wołał 600+zł więc sorry ale dorzucić trochę i można kupić nową z wniesieniem i zabraniem starej...
Więc rozkręciłem programator - okopcony scalak więc kupiony za 9zł (oryginał smd, ten tht) no i wlutowany na prowizorkę żeby sprawdzić czy działa - został już w takim stanie bo prowizorki służą najdłużej xD
Kiedyś padł mi moduł a płyta indukcyjna wywalała błąd. Wezwałem elektryka który rozkręcił przy mnie tą płytę. Pooglądał moduł i stwierdził że trzeba wymienić. W serwisie powiedzieli że część i robota wyjdzie jak ponad 1/2 ceny nowej płyty. Tego samego dnia znalazłem moją płytę na olx tylko z rozbitą szybę kupiłem chyba za 50zl. wyjąłem moduł do mojej płyty. Następnie drugi moduł wystawiłem na okx za 200zl i płytka sterująca za 100zł.
@kaosha: Moim rodzicom ostatnio popsuła się mikrofalówka. Koszt nowej to około 300zł, naprawa starej wyszła 310zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)- - ale opłaciło się, bo koszt części zamiennych to 7zł a za resztę kupiłem w końcu lutownicę xD


@JaszczompPolownik: ja znalazłem pod śmietnikiem MIESIĘCZNĄ mikrofalówkę która w środku się kopciła, gdyż ten tekturowy kartonik osłaniający był naderwany. Wymieniłem tekturkę i mam