Wpis z mikrobloga

Drugi próg podatkowy:
2009 - 85 528 zł
2021 - 85 528 zł

Polacy w drugim progu podatkowym:
2009 - 387.000
2020 - 1.500.000 (prognoza)

Gdy wprowadzono drugi próg PIT (32%) w 2008 r. by załapać się na wyższą stawkę, trzeba było zarabiać prawie 3-krotność przeciętnego wynagrodzenia, obecnie wystarczy 1,26-krotność.
Wrzucam jeszcze raz bo wczorajszy wpis z tym mi usunięto.
#podatki #podatekdochodowy #4konserwy #bekazpisu
  • 60
ale kto głosował, skoro Hołowni nie ma jeszcze w Sejmie?

piękne fikoły uprawiasz że aż zapomniałeś że Hołowni nie ma jeszcze w sejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arkagham: @zexan: Mają posłankę Gill-Piątek.

Za to jedyna która chce obniżyć podatki zbiera rosyjskich agentów, debili typu Braun, wyznawców Ordo i jest wolnościowa tylko w ich rozumieniu wolności.


@Xemm: Wolność to wolność, tutaj nie ma rozróżnień.

Co do
Mają posłankę Gill-Piątek.


@wojtas_mks: i rozumiem, że zakładasz że ona reprezentuje całą partię? Zamiast snuć domysły lepiej poczekać na wywiady z Hołownią, w których wypowie się na ten temat. Wtedy będziemy mieć bardziej wiarygodne podstawy by wyciągać jakieś wnioski

Wolność to wolność, tutaj nie ma rozróżnień.


Znajdź mi kraj w którym nie jest zabronione kraść lub mordować lub drukować pieniądze. Wolność to przecież wolność ¯\_(ツ)_/¯
i rozumiem, że zakładasz że ona reprezentuje całą partię? Zamiast snuć domysły lepiej poczekać na wywiady z Hołownią, w których wypowie się na ten temat. Wtedy będziemy mieć bardziej wiarygodne podstawy by wyciągać jakieś wnioski


@zexan: Tak, mają jedną posłankę, więc ona reprezentuje całą partię w Sejmie RP i nawet tak wyglądają jej wystąpienia z mównicy. No chyba że szykuje się kolejna partia jak Kukiz, gdzie w każdym głosowaniu 1/3 za,
Czasem sobie myślę nad tymi progami, ogólnie tak, najlepiej je podwyższyć. Ale znając sytuacje skądś trzeba by wytrzasnąć brakującą kasę. To co jedziemy dojechać tych najbogatszych zarabiających 4k na rękę tych milionerów trochę opodatkować!
Przypominam że obecnie pierwsze miejsce w sondażach ma Polska 2050 która postuluje wprowadzenie III progu PIT i jest przeciwko podwyżce kwoty wolnej od podatku.


@wojtas_mks: daj źródło lub cytat, bo ja mam taki:
"Jestem za utrzymaniem obecnego systemu podatkowego, bo się sprawdził. Kwota wolna od podatku, podobnie jak progi powinna byc waloryzowana."
Przypominam że obecnie pierwsze miejsce w sondażach ma Polska 2050 która postuluje wprowadzenie III progu PIT i jest przeciwko podwyżce kwoty wolnej od podatku.


@wojtas_mks: serio? skąd takie info?
Hołownia odparł, że jeśli byłoby to uzasadnione z punktu widzenia budżetowego i społecznego - to tak.


@wojtas_mks: Hołownia odparł, że jeśli byłoby to uzasadnione z punktu widzenia budżetowego i społecznego - to tak. - Natomiast gdyby się okazało, że to doprowadzi do destabilizacji systemu inwestycji czy gospodarki, to nie ma sensu - dopowiedział.

Generalnie to #!$%@?, wycinasz tekst pod własne tezy. Gardze takimi.
@wojtas_mks: i ten trzeci próg to nie będzie na przykład 5 milionów żeby faktycznie łapać celebrytów którzy tyle kasy robią za nic, tylko 100-120 tysięcy, żeby bardziej #!$%@?ć tym którym się chce pracować i zbyt dużo kasy z łapek Hołowni nie uciekło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc prawie każdy kto wchodzi w 2 próg wszedłby z automatu w 3 próg.
@wojtas_mks: i jeszcze boi się podać źródła swoich rewelacji.

"wojtas_mks odparł ze jeśli byłaby taka mozliwość to ruchałby wszystkich w dupę, ale jeśli okazałoby się to zbyt bolesne dla innych, to nie zdecydowałby się na taki ruch"
@Klimbert: Najgorsze w programie Hołowni są chęci do podniesienia transferów pieniężnych między obywatelami, nie tylko 500+ ale i 300+. Zasiłek dla bezrobotnych 2k, podniesienie wysokości emerytur, 13 emerytura. Wiem, że zabranie 500+, przedłużenie wieku emerytalnego, zmniejszenie emerytur i zabranie przywilejów emerytalnych mogłoby pogrzebać każdego ale obawiam się, że brak reformy systemu emerytalnego sprawi, że aktualnie pracujący będą żyli w nędzy, a nasz kraj zwolni z rozwojem.