Wpis z mikrobloga

Drugi próg podatkowy:
2009 - 85 528 zł
2021 - 85 528 zł

Polacy w drugim progu podatkowym:
2009 - 387.000
2020 - 1.500.000 (prognoza)

Gdy wprowadzono drugi próg PIT (32%) w 2008 r. by załapać się na wyższą stawkę, trzeba było zarabiać prawie 3-krotność przeciętnego wynagrodzenia, obecnie wystarczy 1,26-krotność.
Wrzucam jeszcze raz bo wczorajszy wpis z tym mi usunięto.
#podatki #podatekdochodowy #4konserwy #bekazpisu
  • 60
Przypominam że obecnie pierwsze miejsce w sondażach ma Polska 2050

@wojtas_mks: Przecież PiS ma pierwsze miejsce w sondażach (jeszcze gorsza opcja), dosłownie znam jeden sondaż w którym hołownia jest pierwszy i wyniki przez nią przygotowywane od jakiegoś czasu są absolutnie przedziwne i kosmiczne(IBSP).
W większości sondaży hołownia jest trzeci w niektórych drugi.
czy można prosić o źródło?


@zexan: W Sejmie głosowali przeciwko poprawce Konfederacji ws. podwyżki kwoty wolnej.

Masz jakieś źródło z wypowiedzią n.t. progów i kwoty wolnej? Chętnie poczytam. Na szybko znalazłem taką wypowiedź Hołowni: "Jestem za utrzymaniem obecnego systemu podatkowego, bo się sprawdził. Kwota wolna od podatku, podobnie jak progi powinna byc waloryzowana."


@takinick: Łap.

Dziennikarka pytała też o wyższe podatki dochodowe dla osób najlepiej zarabiających (np. nową stawkę podatkową
Przypominam że obecnie pierwsze miejsce w sondażach ma Polska 2050 która postuluje wprowadzenie III progu PIT i jest przeciwko podwyżce kwoty wolnej od podatku.


@wojtas_mks: ale za to w mediach dobrze o nim mówią ( ͡° ͜ʖ ͡°)