Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
Jak mnie #!$%@?ą windowsiarze gardzący #gnu #linux bo "MUSZĘ SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ, CO ZA GÓWNO, NIE DZIAŁA JAK TO CO JUŻ ZNAM" i wylewają tu swój ściek tu. Co drugi post to hejtowanie terminala, GUI, coś się popsuło i nie wiedzą jak naprawić więc Linux to szrot. Albo bo nie ma jakiegoś programu który oni już znają i nie potrafią sobie znaleźć zamiennika lub pogodzić się z tym. Nie chcesz to nie używaj, albo kulturalnie spytaj jak coś zrobić. Odechciewa się czasem ten tag śledzić.

Jak nie rozumiesz, że inna filozofia idącą za systemem oznacza pewien etap nauki i zmiany przyzwyczajeń to po co się za to zabierasz?
  • 27
  • Odpowiedz
Ale to ty dzwonisz...


@fishery: Ale akurat @PortowySzczur: ma rację. Ostatnio się uspokoiło ale były tkie miesiące gdy średnio raz na dwa dni ktoś się #!$%@?ł na tag #linux by napisać swoje wysrywy niezgodne z rzeczywistością. Ale jakimś cudem do windowsa nie chcieli wracać bo często stary rzęch, który nawet już win7 nie ogarniał.

Ba! Nawet moja mama na netbooku ma Ubuntu i żyje sobie


@MrMarcin93: Moja też, ustawiony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PortowySzczur: Ale to ty dzwonisz...


@fishery: no nie, spamowanie żalami to akurat ja dostaję w powiadomieniach i najczęściej żale wynikają z pracowania na niestabilnym distro i zaskoczenie, że czasem coś między wersjami się popsuje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Daleki_Jones: to niech człowiek szuka pomocy kulturalnie opisując problem a nie wylewać ściek że "ten system to gówno". Czasem problem dotyczy styku softu w kilku miejscach, lub hardware. Ciężko winić kilka tysięcy osób że nie przewidzieli że w twoim konkretnym przypadku coś się wysra, bo nawet nie masz odwagi tego zgłosić do community jako błąd tylko "LINUX TO GÓWNO". Mało dojrzały sposób komunikacji ze światem.
  • Odpowiedz
dopóki nie używasz drugiego monitora to tak:D


@Tank1991: O czym mówimy od kilku lat korzystam z zestawu dwa monitory (lapek + zewnętrzny)? Tylko teraz przez pandemię siedzę na jednym. Jedyny szkopuł z jakim się zetknąłem to #!$%@? vsync na xfce przy odwróconym monitorze na intelu. Po za tym kilka preconfigów do monitorów i inne cuda to bajka.
  • Odpowiedz
@PortowySzczur: Albo kiedy musisz coś zrobić na windowsie np. obraz płyty i wiesz że to banalne, bo masz do tego uniksowy program typu dd, ale niestety, nie tym razem, trzeba ściągnąć jakiś syfiasty program z malwarem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PortowySzczur: Właśnie chciałem postawić ghost na ovh, poradnikiem na yt i cyk przy końcu coś się zepsuło i nie działa. Robiłem to z gościem, który robił na yt według zaleceń. Poszedłem do ocean, gdzie niby jedno klik i działa yhym. Też odpalam yt i gościu na ocean robi, ja też ok ok u mnie koniec u niego też. U mnie nie działa u niego działa. Super Linux fajny w #!$%@?. To
  • Odpowiedz
ale komputer ma działać, a nie służyć do filozofowania


@Daleki_Jones: Co za komentarz w ogóle. Komputer ma działać. Z trójki świętej informatycznej tylko jednego nie trzeba zmuszać do zachowywania się zgodnie z moimi potrzebami. Windows też powstaje zgodnie z filozofią twórców, tylko częściej nazywa się to modelem biznesowym.

To są różne produkty z różnią grupą odbiorców.

Na tym tagu potrafi przyjść ktoś, kto nie jest w grupie docelowej, wystarcza mu Mac/Windows
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jaroslaw_Keller: nie wystarczy, bo dość dużo operuję na Task Schedulerze i IIS i czasem jednak linuksowy /var/log daje dużo większy inside na temat tego co się wydarzyło w crontab niż te domyślne windowsowe wynalazki. Pozdro ze znalezieniem w takim Event Viewer kiedy się ostatnio zalogowałeś do systemu po RDP, jedyne co tam jest to odświeżanie tokenów z LDAPa ;d
  • Odpowiedz