Wpis z mikrobloga

Napisałam to pod ostatnim wpisem zbanowanego sami wiecie kogo i napisze to tu. Koleś nagrywając stan psychiczny "biednego uzależnionego Wojtka", wysyłając go w kaftan zrobił więcej dobrego dla niego niż złego. To właśnie długotrwałe wspieranie w uzależnieniu i zatajanie niewygodnych faktów zrobiło mu z mózgu kisiel. Jak w ogóle można mowić, że zabranie kolesia, który chciał się zaćpać do psychiatryka to dla niego krzywda. #kononowicz
  • 22
@Wowowowo ale to poszło w lajta jak struś mowil ze mu się nie chce żyć. Koleś zachował się tak jak powinien inaczej mógłby mieć nieprzyjemnisci w razie W. Poza tym jak nie on to znalazłaby się jakaś Julka, która by to zgłosila bo lajta oglądało około 1k osób. Inna kwestia, że Struś na pewno jest jakimś zagrożeniem jak jest na fufu, u nas w mieście koleś kirał klej i ludzi po klatkach
@stokrota2: podejdźmy rozsądnie do tematu pomocy takim ludziom. Chłopie wyjmij kalkulator, albo przelicz se pod kreską to równanie. Karetki, policje, leczenia etc wszystko koszta, koszta. Takich karetek też nie jest nieskończenie wiele i jak jedna jedzie do takiego Konona, który zapija mleko maślanką to nie pojedzie gdzieś indziej. Taki Major w Choroszczy to jedno łóżko zajęte. Przestańmy się okłamywać, że stać nas na to, żeby niańczyć wszystkich ludzi w kraju; nie
@ujumuju gościu mam wuja ratownika medycznego. Codziennie jeżdżą di zapihaczonych ludzi. Jeden struś im nie robi różnicy serio, a jemu już trochę pod górę jest bo musi pomyśleć i po kombinować w niecodziennej sytuacji. Już po niego knur nie pojedzje.
@stokrota2: ja nie zamierzam używać argumentu emocjonalnego, że dzielna służba zdrowia chce pomagać etc. bo wiem, że mają to gdzieś i jadą gdzie jadą. Chodzi mi o argument ekonomiczny; ratowanie strusi i tego rzędu menelstwa się po prostu nie opłaca, nie zwraca się to społeczeństwu w żaden sposób, a tylko generuje dalsze koszty. Ja bym to podpiął pod uporczywą terapie. Zwłaszcza, że służba zdrowia to masa zmarnowanych i źle gospodarowanych pieniędzy,
@LadniePieknie: w przypadku takiej recydywy w nadwyrężaniu służb zawsze można ani nie trzymać w szpitalu, ani nie wysyłać karetek ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż uważam, że najbardziej humanitarnym rozwiązaniem byłoby po prostu wystawienie rachunku i robota dla Pani Ewy D.
@LadniePieknie: nie jestem jakimś legalistą, rozwiązania systemowe to jedno, ale wierzę w edukację społeczeństwa, trzeba ludzi oduczyć tez wzywania do nich służb w innych przypadkach niż narobienie kłopotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ujumuju filmu nie widziałem, ale czytałem wpisy a tagu które jasno sugerują, że struś mógłby się targnąć na własne życie (pomijam już to, że nawet jakby nie chciał to utrata przytomności z ryjem w reklamowce do najbezpieczniejszych rozrywek nie należy, zwłaszcza w lesie o tej porze roku) także gdyby mu się coś stało to osoba która go kręciła mogłaby zostać pociagnieta do odpowiedzialności za nieudzielenie pomocy
@LadniePieknie: no i to jest niestety chore, bo nie wiem jak można realnie traktować słowa osoby z tak zrytym beretem jeszcze w takim stanie. Jak ludzie chcą się zabić to po prostu to robią, również w ośrodkach, które temu mają przeciwdziałać, zawsze znajdą sposób, by w jakiś sposób wykiwać ten system. Dajmy ludziom ponosić odpowiedzialność za ich wybory życiowe, struś miał już pierdyliard okazji, żeby zacząć walkę ze swoim nałogiem, gdyby