Wpis z mikrobloga

Wiem, że to zabrzmi jak #bait ale baitem nie jest.

Randkuję od jakiegoś czasu wirtualnie tu i tam (tak, wiem - xD)
Nie szukam przygód, raczej czegoś stałego. Nie mam wymagań z kosmosu, nie szukam #chad z apartamentem w centrum

Tylko czy ze mną jest coś nie tak, że każdy facet jest ciamajdą życiową? xD
Poznaję kogoś, dobrze nam się rozmawia, przechodzimy na inne portale, dzwonimy do siebie. Nie ma uczucia, ale jest poczucie bliskości. Dowiaduję się, że mieszka z mamą, nie stać go na aparat cyfrowy za 2500 zł i ogólnie to nie ma samochodu ani nic xD na zdjęciach normalny facet, w rozmowie normalny gość, nie jakiś półgłupek. Czy serio wam #niebieskiepaski takie życie odpowiada? Dodam, że gość ma 28 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Inny zarzekał się, że ma samochód, wynajmuje pokój ale samochodem nie jeździ bo się zepsuł i naprawa wyniesie kilka tysięcy. Normalny facet w wieku 32 lat został pokonany finansowo przez kwotę kilku tysięcy złotych xD

Podobne sytuacje zdarzają się z każdym. Nie szukam milionera, ale czy serio nie ma już na tym świecie mężczyzn w wieku 25-35 lat z samochodem, oszczędnościami i mieszkaniem na kredyt? Lub kogoś, kto oszczędza na podstawy potrzebne w życiu?

Zanim zaczniecie wieszać na mnie psy, sama nie mam samochodu ani mieszkania. Mam oszczędności które pozwalają mi zakupić samochód i włożyć wkład własny w kredyt na jakieś mieszkanko.
Nie chcę sama podejmować takiej decyzji jak kredyt na mieszkanie, chciałabym poczekać kilka lat na tego "jedynego" i wspólnie podjąć taką decyzję ale nie jest mi dane :(

#zwiazki #rozowepaski #zwiazki #przemyslenia #randki #badoo #problemypierwszegoswiata #zalesie
  • 437
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FrankGallagher: ale ja nie narzekam, że 28 facet nie ma mieszkania. Narzekam, że faceci nie mają ambicji xD wszystko każdy sprowadza do posiadania, a rzecz ma się w zaradności i umiejętności oszczędzania

@Agatk: koleżanko ja Cię trochę rozumiem ale tutaj to pojechałaś. Jako "ogarnięty facet", myślę że nawet bardzo ogarnięty jak na to co opisałaś znam masę facetów podobnych do mnie i tylko kilka kobiet. Ludzie ogólnie są
  • Odpowiedz
Wszyscy prawie których poznawałam nie mieli prawka i auta, czasem nie mieli auta ale mieli prawko, chaty nie miał prawie żaden i wcale mi to nie przeszkadzalo natomiast przeszkadzało mi bycie introwertykiem lvl total #!$%@? z moim mentalnym ADHD dostawałam ¯_(ツ)_/¯ myślę, że w tych czasach tak naprawdę jak ma się swoje M to jest się szczęściarzem bo dostało się spadek lub ma się kredyt lub zapracowało na to choć wiadome, że
  • Odpowiedz
@Agatk: z ciekawości, czy to bait czy nie to nie ważne
Ile pieniędzy powinien mieć odłożone 28 latek, ile powinien odkładać miesięcznie i jakiego typu auto ($) powinien mieć by uznać go za odpowiedniego i zaradnego? Pomijam mieszkanie w kredycie lub bez bo to moglibyście wziąć razem po zapoznaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Agatk: Ale czy trochę nie przesadzasz, załóżmy że zarabiacie oboje 4 k. Razem daje 8k. Gwarantuje Ci, że spokojnie starczy Ci to na wynajęcie mieszkania, utrzymanie samochodu, nową lodówkę, wyjście do restauracji w weekend czy zagraniczne wakacje. Więc czego tak na prawdę oczekujesz więcej? Bo mówienie o tym, że nie będzie cię stać na lodówkę, którą kupujesz raz na 7 lat brzmi kompletnie bez sensu.

@LM2525: Nie przesadza.
  • Odpowiedz
@Agatk a co jeśli ktoś mieszka na wsi, ma stosunkowo nowy dom (powiedzmy że 200m^) też musi kupować mieszkanie booo mieszkanie z rodzicami to wstyd? ()
  • Odpowiedz
W sumie to serio ciężko znaleźć kogoś wartościowego. Uprzedzając pytania, mam mieszkanie i samochód. Może to nie apartament w centrum miasta ale jednak własne. Studiuję i pracuje i wiecie co? Ostatnio usłyszałam, że jestem zbyt ambitna i zbyt niezależna... Więc jak jakiś ogarnięty człowiek z Poznania chce poznać mirabelke to zapraszam. Jeżeli chodzi o moje wymagania to podstawy kultury osobistej, podstawowa umiejętność dbania o siebie i fajnie by było jakbyś chociaż trochę
  • Odpowiedz
ale czy serio nie ma już na tym świecie mężczyzn w wieku 25-35 lat z samochodem, oszczędnościami i mieszkaniem na kredyt? Lub kogoś, kto oszczędza na podstawy potrzebne w życiu?


@Agatk: jesteśmy. Mamy już żony i dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Agatk: Nie przejmuj się, tutaj spora część zamiast wziąć się za siebie, to wylewa swoje frustracje - dla nich osoba w wieku 20-30 nie ma prawa do czegos dojsc samemu, a jak doszla to z pomocą bogatych rodziców i są "oskarkami" czy "julkami".

Masz jak najbardziej normalne wymagania, skoro samemu doszłaś do pewnego poziomu to logiczne, że na podobnym szukasz partnera - inaczej bedzie znaczna przepaść intelektualna (a ona czesto
  • Odpowiedz
@Corranh: No to sorry, ale jak masz takie usposobienie, to nigdy nie będzie okej w kwestii finansów. Tylko wtedy stawiasz sprawę jasno, że dla Ciebie pieniądze są bardzo istotne i spoko każdy ma prawo mieć takie priorytety jakie chce.
  • Odpowiedz