Wpis z mikrobloga

Zaintrygowany podobnym wpisem chciałem się spytać którą część Europy preferujecie (do życia, kulturę, języki itp., itd.) i dlaczego.
#europa #zycie #podroze #jezykiobce #kultura #wartosci #emigracja #4konserwy #neuropa Słowiańska: #rosja #ukraina #bialorus #lotwa #litwa #polska #slowacja #czechy
Germańska: #niemcy #austria #szwajcaria #lichtenstein #luksemburg #niderlandy #holandia #dania #norwegia #szwecja #skandynawia #belgia #beneluks #anglia #walia #szkocja #irlandia #wielkabrytania
Romańska: #francja #wlochy #hiszpania #portugalia #rumunia
Inna: #finlandia #grecja #turcja #balkany

Którą część Europy wolisz (kultura, jedzenie, języki, życie na stałe etc.)?

  • Słowiańską 25.3% (90)
  • Germańską 44.4% (158)
  • Romańską 23.3% (83)
  • Inną (jaką?) 7.0% (25)

Oddanych głosów: 356

  • 38
  • Odpowiedz
@inan: a tak Hatay jest mega pod każdym względem chyba, kobiet też ;) piękne dni tam spędziłem. A akurat aktorki w tureckich serialach mi się mniej podobają niż dziewczyny ze stambulskich ulic więc wiesz to kwestia gustu ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż zależy dużo od regionu mój typ to Adana, Hatay, MERSİN - te rejony. Paradoksalnie w Turcji gdzie najlepsze jedzenie i najpiękniejsze kobiety imo ;) tak
  • Odpowiedz
@Olbor: Hehe, w tym regionie są najładniejsze, bo już coraz mniej Turczynek, a coraz więcej Kurdyjek, Arabek itd. :)

Całkowicie się zgadzam co do Azerbejdżanu. Niestety w innych tureckich krajach czuć ducha sowietyzmu i podróżowanie tam już nie jest takie przyjemne. Ja bardzo lubię Azerów, ale w samym kraju to właściwie niewiele jest do obejrzenia poza Baku.

A więc rozpoznałeś Nasreddina :D Musiałem tłumaczyć na studiach jego opowiadania i zawsze podobało
  • Odpowiedz
@inan: Trochę tak ale tak naprawdę co region to inny typ urody i inna kultura - a akurat Kurdów dużo nie ma w Hatay :) Ciekawy jest też region Tunceli jeśli chodzi o taki ultra miks kultur. Moi znajomi niektórzy z Karadeniz to wyglądają jak Paweł albo Agnieszka xD Taką prawdziwą Turecką kulturę i typ urody to można znaleźć głównie w centrum Anatolii - byłem raz w rejonie Sincan na Ramazan
  • Odpowiedz
@inan: I masz rację smutne też jest to, że właśnie na przykładzie Turcji i Azerbejdżanu można zobaczyć co komunizm zrobił z ludźmi :) I smutne jest też to, że wiele z tego co mi się nie podoba w Polsce to właśnie pochodzi prosto z tego niestety
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: No właśnie się dziwię, że jadą do obcego kraju bez chociaż kszty zainteresowania czy pasji. To jest jakiś kosmos. Jak dla mnie takich się nie powinno wpuszczać, a Twój screen idealnie obrazuje to co sam myślę.
Ale nadal nie wiem co ma to wspólnego z moim pytaniem? Co tu ma wygląd cudzoziemek do rzeczy (i to jeszcze sam je obrażasz)?! Wtf?!
  • Odpowiedz
@Xing77: Sprawa jest moim zdaniem dość prosta. My też jesteśmy północniakami, tylko takimi bidniejszymi i cofniętymi, tak więc przeglądając się w tym germańskim zachodzie Europy niczym w lustrze widzimy "siebie takich jakimi chcielibyśmy być", czyli również ludzi z północnej części kontynentu (na północ od Alp), takich którzy gdzieś tam są po barbarzyńcach, którzy piją piwo i wódę, a nie wino, którzy jedzą tłusto i syto, ale niezbyt finezyjnie, których przodkowie mieszkali
  • Odpowiedz