Wpis z mikrobloga

Ale #!$%@? serio są zjeane, kuwa:

-Kelwin - pokazuje ile jest różnicy od zera absolutnego, czyli braku energii. No w codziennym życiu średnio przydatne, ale jak coś liczysz to jak najbardziej. Mondry kewin.

-Celcjusz - pokazuje kiedy woda będzie zmieniać stany skupienia. Na codzień możesz zaobserować to zjawisko, bardzo przydatne, szczególnie w zimowych okresach. Bondź celcujeszem.

-Faren... - nawet nie dokończe, bo nie zasługuje. No kuwa, zero pokazuje temperature zamarzania roztworu wody, lodu i kuwa salmaniaku. Po chj ci to? Jak się do tego odniesiesz? Ej stary, nie wychodz na dwór kuwa, no mieszanina wody, lodu i salmaniaku mi już dawno zamarzła, ja pierdoooooole, dawaj kurtke.

Nie bądź #!$%@?, miej godność

#pasta #byloaledobre #fizyka #inzynieria #usa #emigracja #takaprawda
M.....r - Ale #!$%@? serio są zjeane, kuwa:

-Kelwin - pokazuje ile jest różnicy od...

źródło: comment_1611159867GLy79BwQq2mCs7npWwIdcp.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
tez 100 f to nie jest temp zdrowego człowieka, bo ziomek jak to wymyślił to był przeziębiony


@budus2: do tego się odnosiłem. Nie ma nigdzie potwierdzenia, że faktycznie był przeziębiony, są to jedynie spekulacje. Taką informacje podają polskie strony (bez żadnego źródła), a część innych portali wręcz twierdzi, że 100 na skali Fahrenheita nie ma żadnego znaczenia (bo obecnie nie ma). Jednakże, równie dobrze mógł mieć jebnięty termometr, albo użyć
  • Odpowiedz
Hamburgery jeszcze o pieniądzach mówią w #!$%@? sposób, np 1600$ to nie tysiąc sześćset tylko szesnaście stów xD


@Techn9cian: akurat powiedzieć sixteen hundred jest łatwiej i szybciej niż one thousand six hundred. I właściwie mówią tak wszyscy anglosasi.
Tak samo jak jest liczba 378 to się mówi three seventy eight a nie 3 hundred and seventy eight - łatwiej, szybciej, zrozumiałe. A nie to co Niemcy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Metrozaur: hejtujcie sobie jak chcecie, ale skala Fahrenheita jest dość dobrze dostosowana do określania temperatury panującej na dworze.

0F = bardzo zimno
100F = bardzo gorąco, upał

Wartości poniżej zera oraz powyżej 100 są rzadko i nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Metrozaur: w lotnictwie też mają wiele dziwnych rzeczy...
Cały świat dla usystematyzowania i opisami swojej przestrzeni powietrznej używa publikacji AIP (Aeronautical Information Publication) i zmienia to w cyklu airac czyli co 28 dni. W USA zmiany publikowane są na bieżąco codziennie oraz większe co dwa miesiące. Fakt, bardzo duży kraj i wiele się dzieje z perspektywy lotnictwa ale jednak jest inaczej.
QNH to określenie wysokości na której pilot przestawia wysokościomierz
  • Odpowiedz
Na pozór jednostka głupia, ale miała swoje uzasadnienie. W strefie klimatycznej gdzie mieszkał Fahrenheit (urodzony w Gdańsku) 0 stopni odpowiadało mniej więcej najniższej temperaturze jaka może się zdarzyć zimą


@TomAss83: to jest mit

farenheit sobie zmieszał sól wodę i lód w proporcjach 1:1:1, zamarzło mu to w tej temperaturze, więc taką sobie ustawił skalę

a tak naprawdę, to on to zrobił chyba zimą 1708/09 - jednej z najzimniejszych zim w
  • Odpowiedz
@budus2: dla mnie codziennosc. Da sie przyzwyczaic. Problem sie zaczyna jak np. w poniedzialek jestes w Chinach, koniec tygodnia w USA i po weekendzie wracasz do Europy. Wtedy juz nie wiesz co sie dzieje:) eh, #!$%@? pandemia...
  • Odpowiedz
@Trololo: A weź mnie Pan z równowagi nie wyprowadzaj. Co i rusz muszę sprawdzać w tabeli dołączonej do spawarki precyzyjnej jakiej mocy w watosekundach użyć żeby dobrze zespawac drut np srebrny 0,3 mm. I nieee nie to ze jest dokładnie ileś tam AWG. Bo 29 to 0,286 a 28 to 0,321mm (°°
  • Odpowiedz