Wpis z mikrobloga

Ale #!$%@? serio są zjeane, kuwa:

-Kelwin - pokazuje ile jest różnicy od zera absolutnego, czyli braku energii. No w codziennym życiu średnio przydatne, ale jak coś liczysz to jak najbardziej. Mondry kewin.

-Celcjusz - pokazuje kiedy woda będzie zmieniać stany skupienia. Na codzień możesz zaobserować to zjawisko, bardzo przydatne, szczególnie w zimowych okresach. Bondź celcujeszem.

-Faren... - nawet nie dokończe, bo nie zasługuje. No kuwa, zero pokazuje temperature zamarzania roztworu wody, lodu i kuwa salmaniaku. Po chj ci to? Jak się do tego odniesiesz? Ej stary, nie wychodz na dwór kuwa, no mieszanina wody, lodu i salmaniaku mi już dawno zamarzła, ja pierdoooooole, dawaj kurtke.

Nie bądź #!$%@?, miej godność

#pasta #byloaledobre #fizyka #inzynieria #usa #emigracja #takaprawda
M.....r - Ale #!$%@? serio są zjeane, kuwa:

-Kelwin - pokazuje ile jest różnicy od...

źródło: comment_1611159867GLy79BwQq2mCs7npWwIdcp.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sztach: Może i mit, ale faktem jestem ze pomiędzy 0 a 100 stopni tej skali mieści się jakieś 99% odczytów temperatury powietrza w takiej strefie klimatycznej. Oczywiście ze skala została ustalona w bardziej naukowy sposób, ale sądzę ze jest wyskalowana właśnie od 0 do 100 dokładnie z tych powodow.
  • Odpowiedz
z godzinami to tam też ciężko, bo nikt ich nie nauczył używać zegarka analogowego i jak powiesz "spotkamy się o 16.30" to oni nie mają pojęcia która to godzina :D tylko AM i PM


@Sheta: Nie, z takim zacofaniem się zupełnie nie spotkałem, w wojsku używają wyłącznie 24-godzinnego, a ci co nie byli w wojsku i tak kojarzą
https://en.wikipedia.org/wiki/24-hour_clock
  • Odpowiedz
@void1984: Ale po co przeliczać? Oczywiście jak mieszkasz w Polsce to jest to nieprzydatne, ale później jest jak z językiem, po jakimś czasie myślisz obcym języku.
  • Odpowiedz