Wpis z mikrobloga

Słuchajmy albumów - nie pojedynczych utworów!

16/31

Dzień dobry wieczór po półrocznej przerwie. Byłem zmuszony niejako odejść trochę od mojej muzycznej zabawy. Poprzedni rok był dla mnie bardzo kiepski (straciłem robotę przez koronaświrusa), dlatego potrzebowałem trochę czasu dla siebie. Ale dziś powracam niczym feniks z popiołów. W międzyczasie znalazłem nową pracę, lepszą od poprzedniej, zatem miałem farta. Ponadto powróciłem z nieco lepszym sprzętem audio. Tym, którzy oczekiwali codziennej porcji albumów dziękuję z góry za wyrozumiałość. Ci zaś, którzy nie mieli styczności zapraszam gorąco do zapoznania się bliżej ze słuchaniem całych albumów. () Dziś będzie krótko, bo muszę się rozkręcić.

Magda Umer - Noce i sny (2010)

Gatunek: Poezja śpiewana

Obiecywałem, że będą tutaj przewijały się przeróżne gatunki muzyczne. Dziś chciałbym was zapoznać z poezją śpiewaną, więc będzie tu sporo głębszej treści z delikatną melodią. Ale najpierw co nieco o samej artystce.

Magda Umer urodziła się 9 października 1949 roku w Warszawie jako dziecko Edwarda i Stanisławy. Bardzo jej się śpieszyło z przyjściem na świat, jako iż Stasia jeszcze wtedy chodziła do klasy maturalnej, a Edward myślał nad studiami prawniczymi. Dzielą ją zaledwie cztery lata od zakończenia II wojny światowej. Niefortunnie, na horyzoncie już powoli czai się komunizm, który nadchodzi trzy lata później. Jednak szeroko pojęta polityka jej nie interesowała. Z zapałem czytała książki, uprawiała sport i miała cudownych kolegów i koleżanki. Ukończyła XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Klementa Gottwalda w Warszawie, a później studia na Wydziale Filologii Polskiej i Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pod koniec lat 60 debiutowała w kabaretach studenckich, m.in. z kabaretem Abacus, Stodoła oraz współpraca z kabaretem Dreszczowisko. Ma również dorobek na koncie artystycznym w postaci recitali. Ponadto zajmuje się również dziennikarstwem, jest reżyserką, scenarzystką oraz aktorem.

Korzystając ze środków nowoczesnego przekazu bardzo gorąco zachęcam, by na moment popaść w zadumę i dać się ponieść tej poezji.

Można odsłuchać tutaj:

- Spotify
- Tidal
- YouTube

Zapraszam ponownie pod tag #sluchajmyalbumow

#muzyka #gruparatowaniapoziomu #poezja #poezjaspiewana
LisiaRumba - Słuchajmy albumów - nie pojedynczych utworów!

16/31

Dzień dobry wi...

źródło: comment_1610731059LNRawePYqsBWmtiPXzHazy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz