Wpis z mikrobloga

@kvbvs: Zależy jaki słodzik - na przykład aspartam w organizmie rozkładany jest miedzy innymi do metanolu. Są to niewielkie ilości, jednak przy nadmiernym spożyciu mogą mieć negatywne skutki zdrowotne. Dawka czyni truciznę, ale myśle, ze warto o tym wspomnieć.
@tylko_bordo wlasnie to napisalem, groźna dawka asparamu jest raczej nie osiągalna dla człowieka chyba, ze zajadał by go łyżeczką
@Prawy_Kacper mowie o słodzikach przebadanych i dopuszczonych do obiegu. Oczywiście wazny jest tez ich sposób używania. Nie mam za bardzo teraz czasu do szukania ale dla przykładu (niech ktos mnie poprawi jesli sie myle) stevi nie mozna poddawac obróbce termicznej ponieważ moze sie utlenić i w pewnym stopniu stać się szkodliwa.
Wiadomo najlepsza
@kvbvs: w sumie ciekawe że taka pespi zero jest naprawdę słodka w porównaniu do takiej coca coli bez cukru co smakuje jak pepsi zero rozcieńczone z wodą. Nie wiem co oni w tej coca coli robią szkoda im tych słodzików czy co xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kvbvs: ~14 puszek napoju z aspartamem dla osoby ~80kg. Myślę że to raczej osiągalna ilość dla człowieka. Nie trzeba łyżeczką jeść.
Z tymi wieloma setkami miejsc przed cukrem też bym nie przesadzał.
@tusk: gówno artykuły bez bibliografii który nie zakłada najważniejszej rzeczy czyli DAWKI. Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną jak to mawiają chemicy.

Sukraloza MOŻE powodować nieprzyjemności przy przekroczeni dawki ponad 15mg/kg masy ciała według badań z USA.

Taka dawka jest właściwie niemożliwa do przekroczenia chyba że zaczniesz #!$%@?ć czystą sukraloze łyżkami xD
Splenda w postaci tabletek ma 17% stężenia w postaci proszku 1%. Reszta to maltodekstryna.

Przy czym opakowanie