Wpis z mikrobloga

Ugh, nienawidzę tępych dupków, którzy zamiast oskrobać samochód w zimie odpalają silnik na 15-30 minut i zostawiają swoje trupy śmierdząc spalinami komuś pod oknem.

Co można z takimi dzbanami zrobić?

#patologiazmiasta #januszemotoryzacji #kiciochpyta
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak mi powiedział facet w salonie, więc słucham się go XD


@eluwa2137: a mi powiedział, że mam wymienić oba sprzęgła dsg przy przebiegu 120kkm bo wyskoczył mi błąd. i wiesz co? kazałem wykalibrować bez wymiany i nie dość, że przestało szarpać, to zrobiło kolejne 80kkm bez żadnej usterki.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jcdx: w ogóle to ci dziękuję, wiem że ty nie napisałaś tego dla beki ale patrząc po komentarzach, można wymyślić w tym temacie wspaniałe zarzutki. Niby wszyscy tutaj elitarni programiści 15k więc niektórzy mogą wywnioskować że tutaj się z tobą zgodzą a popatrz, połowa pewnie jeździ wrakami że zimą muszą sobie nastawiać budzik dwadzieścia minut wcześniej xD
  • Odpowiedz
@Jcdx: Też tak czasem robię, tylko nie rozumiem jak można odśnieżać samochód 15 minut albo pół godziny xD Chyba, że ktoś odpala i idzie ogarnąć kawę i poranny kibel ( ͡º ͜ʖ͡º). U mnie jest to maksymalnie 5 minut, tym bardziej że prawie zawsze wyjeżdżam spóźniony ;P Mnie denerwuje znowu jak po drogach jeżdżą stare ciężarówki, które kopcą jak lokomotywa albo stare, #!$%@? diesle a
  • Odpowiedz
Ale się wesoła gównoburza zrobiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznijmy od jednej podstawowej rzeczy.
Jazda autem z wyciętymi katalizatorami / zaślepionymi zaworami EGR DPF itp to #!$%@? buractwo i takie auta nie powinny w ogóle być odpalane, nawet podczas jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma nic gorszego niż jechać za takim elementem dłużej niż minutę, najlepszy aktywny filtr węglowy będzie przepuszczał smród.
  • Odpowiedz
@Jcdx: Na postoju zimny motor spala ok. 1l paliwa na godzinę, dogrzeje się lekko i podczas jazdy nie będzie aż tak obciążony i spali mniej paliwa, auto tak czy tak zużyje więcej paliwa, żeby dogrzać silnik jeżeli ruszysz od razu na zimnym silniku, bilans generowanych spalin raczej podobny :)
  • Odpowiedz
Skrobanie rysuje szyby, odmrazacze są tłuste. Polecam alkohol izopropylowy, na allegro duża butla z rozpylaczem około 20zł. To powinno starczyć na sezon zimowy.
  • Odpowiedz
@Jcdx: Nie czytałem wszystkich komentarzy, więc zapytam. Nie możesz po prostu zwrócić mu uwagi? Jego wina w 100 procentach, bo nie można sobie od tak odpalić silnika i pójść, ale po co wszystko załatwiać policją? Jak sąsiad robi imprezy, to też dzwonisz czy może idziesz i prosisz o „pół tonu ciszej”?
  • Odpowiedz
@Jcdx: ale januszerka w komentarzach xD jak parkowałam pod chmurką to rano brałam odmrażacz za dychę z Cerfa, cyk cyk i gotowe, żadnego smrodzenia.
  • Odpowiedz