Wpis z mikrobloga

Zapisałem się na przedmiot dodatkowy z bazy przedmiotów obieralnych, teraz na koniec semestru musimy przygotować projekt, którego po prostu nie umiem zrobić. Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć, co się stanie, jeśli rzeczywiście go nie przygotuję? Z jednej strony to niezaliczony przedmiot, ale z drugiej tak jakby dodatkowy...
#agh
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@h2822: Z tego co pamiętam, to jak nie zdasz przedmiotu, to musisz go odrobić, zdać w jakiś sposób. Ale studiowałem dobrych kilka lat temu. Na pewno masz to napisane w regulaminie studiów ;)

Z ciekawości, jaki to projekt?
  • Odpowiedz
@kptant Właśnie szukałem w regulaminach, ale nie udało mi się nic znaleźć.
Projekt sam związany jest z modelowaniem 3d. Na pierwszy rzut oka nie wydawał się być aż tak trudny, ale poległem już na próbie zaprojektowania koła zębatego. Nie wiem czy to kwestia zajęć zdalnych, czy czegoś innego, ale wydaję mi się, że poziom trudności tego zadania jest znacząco wyższy od tego co robiliśmy na zajęciach. Nie mam oczywiście na myśli,
  • Odpowiedz
@h2822: brzmi jak prototypowanie z wykorzystaniem metod przyrostowych, ten przedmiot to największe gówno jakie mnie spotkało przez 3,5 roku studiowania na AGH, jak robisz w solidworksie to koło zębate masz w bibliotece
  • Odpowiedz
@millo216 Oj wiem, że można je wygenerować. Ale żeby nie było zbyt pięknie, jako część zadania jedno koło zębate musimy napisać odręcznie. Sam nie wiem do końca po co...
  • Odpowiedz
@millo216 Niewiele udało mi się z takich tutoriali wyciągnąć. Główny problem jest taki, że to nie może być byle jaka zębatka, tylko musi mieć odpowiednie parametry, a jak się sam przekonałem, matematyka obliczenia ukryte za kołem zębatym są dosyć skomplikowane. Tak więc, żeby skorzystać z pomocy internetu, muszę jeszcze wiedzieć jak to wszystkie przeskalować, a sam już nie wiem, pokonało mnie to. Zrobię to pewnie byle jak i będę trzymał kciuki,
  • Odpowiedz
@h2822: Spróbuj napisać do prowadzącego i może poproś go o zmiane tematu, jak napiszesz szczerze może ci pomoże albo zapytaj się na grupach czy ktoś ci tego nie zrobi za kase albo flaszeczke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz