Wpis z mikrobloga

Gówno burza, jak ogłoszenie na olx ma być darmowe, to za zwierzaka nie można żądać pieniędzy. #!$%@? nie zauważyłaś że 95% ogłoszeń z psami i kotami jest za darmo albo do 1000zl. Myślałaś że ktoś odda za darmo rasowego psa? Przypominam że w tym kraju za darmo to można tylko #!$%@? dostać.
@kolikowski: usunąłem poprzedni post bo nie do końca zrozumiałem. Tu chodzi o to, że takie ogłoszenia jak te opa to na 99% lewizna z nielegalnej hodowli. Jak ktoś sprzedaje legalnie zwierzęta, nie raz po 3000 - 4000 zł to stać go na opłacenie ogłoszenia.

no to trzeba wszystkie psy ktore nie posiadają rodowodu poddać eutanazji

Nie, po prostu takich zwierząt się nie sprzedaje tylko oddaje
@juch11111: mój różowy 3 miesiące szukał szczeniaka do adopcji, chciała kundelka, miał się podobać każdemu domownikowi bo jednak na całe życie. Przebojów z tym to masakra.

baba pseudohodowla

pseudo fundacje w których wpisujesz się na listę chętnych do adopcji, jak coś zostanie to wezmiesz

inna baba z fundacji odrazu wywiad środowiskowy robi przez telefon

rezerwacja w innej, na drugi dzień że oddany tym co oczekują, ani przepraszam ani nic


Ostatecznie wzięliśmy
@juch11111: Niestety, niewiele z tym mozna zeobic w naszym panstwie ulepionym z gowna.

To jest ogromny problem, mamy cale rzesze ludzi zaangazowanych jedynie w to, zeby choc te najgorsze pseudohodowle likwidowac i odbierac im mozliwosc zarabiania.

Niestety prawo chca jedynie zmienic na korzysc tych szumowin, zeby interwencje przebiegaly jeszce trudniej.

Wiec generalnie zakaz dotyczy jedynie sprzedazy zwierzat. Mozesz mnozyc psy jak sobie zyczysz, nie musisz spelniac zadnych specjalnych wymagan, miec pozwolen.
w tym miesiącu musiałam właśnie znaleźć dom dla szczeniąt, oczywistym było dla mnie, że będą oddane za darmo


@sudiczka: dziwne patrząc na to ile pracy i kasy trzeba włożyć by szczeniaki utrzymać do tego minimum 8 tygodnia.