Wpis z mikrobloga

@niktotalny: chodzi właśnie o to, że o takim za 1k bez rodowodu z lewej hodowli nie wiesz tak na prawdę nic, a takie zwierzęta są chociażby bardziej narażone na choroby genetyczne (np przez krzyżowane blisko spokrewnionych osobników bo takie są pod ręką). Niektórzy nie są tego świadomi, a później jest płacz bo leczenie kosztuje tysiące zł, a póki leczyć się da to żaden szanujący się weterynarz go nie uśpi
jeżeli to rzeczywiście pseudohodowla to dzwoń do jakiegoś lokalnego TOZ


@triada: w sumie to dlaczego oni sami nie tropią pseudohodowców? W każdym oddziale co najmniej jedna osoba szukająca w necie i prędzej czy później tak by uprzykrzyli im życie, że proceder miałby marginalne znaczenie. Mniej patohodowli to mniejsza podaż dla patusów, więc i mniej znęcania nad zwierzętami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dadas123456789: Skoro dzbanie jest ogłoszenie, że ktoś odda za darmo, to chłop pisze. Jego wina, że pół społeczeństwa jest durna i kombinują, bo im szkoda wydać 5 euro na innym portalu, aby sprzedać cokolwiek innego, szybciej?
@Codetard: w tym wypadku nie zgrywałem się. Było to po prostu kolejne ogłoszenie z informacją, że oddam szczeniaka. Szukałem kundelka, a myślałem, że jakiegoś ciut "rasowszego" wezmę.


@juch11111: szukasz z nudów? a "rasowszy" do mebli lepiej pasuje? na ile potrzebujesz tego kundelka, z miesiąc chociaż potrzymasz?
sorry,,,,,,, to tylko teoretyczna złośliwość.
idź do schroniska, i weź bidę która nie ma domu a potrzebuje go z pewnością.
@juch11111: dlaczego nie można pisać cen? Wydawało mi się że Januszem piszą 0 zł by nie płacić prowizji. Nie sądziłem, że to nielegalne. Przecież wiadomo, że rasowy pies powinien kosztować
@brednyk: Nie można pisać cen, ponieważ sprzedaż zwierząt poza zarejestrowaną hodowlą jest nielegalna. Dlatego jeśli wystawiasz psa w kategorii "bez rodowodu", olx automatycznie ustawia cenę "za darmo" i nie można tego zmienić. Przypuszczam, że wystawiający pseudohodwcy dzielą się na takich, którzy zamieszczają ogłoszenia w tej darmowej kategorii, a przez telefon informują, że jednak płatne, i na takich, którzy wystawiają jako rasowe, a później kręcą "ojoj, ale rodowodu nie będzie, bo taniej,
@sudiczka: ktoś już chyba o tym wspomniał. A nie mogliby pisać, że zwierzę jest za darmo natomiast trzeba pokryć koszty szczepienia, odrobaczania, żywienia?

Myślę, że osoby chcące uczciwie oddać psa i mieć tylko zwrot poniesionych kosztów mogłyby to napisać. Nie byłoby do czego się przyczepić. Za opiekę sam bym zapłacił.
Tutaj jest zupełnie inna sytuacja. Osoby nie chcą pieniędzy na pokrycie wydatków tylko chcą na tym zarobić. Z dużym prawdopodobieństwem można
@dos_badass: tak mój błąd, że wysłałem zapytanie do 20 ogłoszeń. () spokojnie, wezmę z fundacji, zostanę zweryfikowany czy mam warunki, czy wiem jak postępować ze zwierzęciem, czy się go nie pozbędę :)
Teoretycznie już wybrałem... Zwykły kundel.
Odpowiadając jeszcze na pytanie. Nie chcę dorosłego psa ze schroniska. Po pierwsze wiem, że mógłbym nie dać rady go wychować i nie chcę narażać domowników na fiksację takiego psa (raz
juch11111 - @dos_badass: tak mój błąd, że wysłałem zapytanie do 20 ogłoszeń. (ಠ‸ಠ) sp...

źródło: comment_1609066315UvF8mFoNXVbsob2YXbSnlL.jpg

Pobierz