Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: zadbaj by powietrze uciekalo to nie będzie tak wyć. PC tak nie wyje bo możesz wsadzić 5 wiatraków radiator na 15cm i na minimalnych obrotach zejdzie do temperatury pokojowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra Pasta i wymiana co pół roku zrobi efekt. Ostatnio się #!$%@?łem bo minecraft mi dochodził do 95 stopni to wyczyścilem dokładnie izoproanolem procesory,radiator, przedmuchalem chłodzenie i mam max 70
Czy PC też dostają takiego odrzutowca przy cs go?


@jmuhha: Nie, w pc masz słusznych rozmiarów radiatory i wentylatory, w PC chłodzenie o masie ~1kg z 2 wentylatorami 120/140mm chłodzi sam procesor, w laptopie masz kawałek aluminium z 2/3 rurkami cieplnymi i 2 wentylatorami 60mm, to ma schłodzić CPU i GPU. Podejrzewam, że w grach typu CS go PC chodzi tak samo cicho jak w idlu. W xboxie też masz normalny
@Viscop Razer i Dell (Alienware) zaczynają stosować komory parowe (vapour chambers) do chłodzenia i wygląda to solidnie ale to dalej jest poza budżetem większości polakow a zwłaszcza tych którzy myślą że gamingowy laptop to taki który ma dedykowana grafikę i kosztuje 2k xD
@Viscop wiem że tak jest. Sam mam blade 14 i jak zapomnę włączyć xtu z profilem UV to podczas grania słychać jakby misl zaraz odleciec xD. Niestety przez rozwiązanie chłodzenia tak jak jest to zrobione ciężko by było umieścić większe wentylatory. Żeby to było opłacalne musiałyby one dmuchać przód tył a nie na boki co wymagałoby ustawienia wiatraka pionowo co jest poza jakimikolwiek mozliwosciami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gymski: mam Blade'a 15 Advanced z 2080 Super i vaporchamber. Potwierdzam, pod obciążeniem nadal hałasuje jak startujący Ryanair z Brajankami na pokladzie. Dodałbym jeszcze ze nie ma szans tego na kolanach trzymać, bo Cie poważnie poparzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)