Wpis z mikrobloga

Mordo, jakąś krzywdę Ci zrobiłem, że dostałem kredyt na to auto? Mam Ci wysłać na PW dokumenty? XD To lepiej jak ludzie spotkajmy się i pokażę Ci je na żywo.


@pokustnik: wtf co mnie obchodzi twoje auto, po cholerę masz mi wysyłać dokumenty i dlaczego miałbym chcieć je oglądać?

Więc jednak stereotypy są prawdziwe, kupujesz drogie auto tylko i wyłącznie żeby się pokazać, jest to dla ciebie aż tak ważne że
a to nie podlega zwykłej amortyzacji bo kwota za wysoka?


@gatineau: Nie. Całość początkowej wpłaty leci jednorazowo w koszty niezależnie od przeznaczenia auta.

Po prostu odliczasz zus i dochodowy


@TurboDynamo: Odliczasz VAT (100% albo 50%, najcześciej ta druga opcja) oraz dochodowy.
@LajfIsBjutiful: @pokustnik:

Ostatnio na imprezie poznałem typa, który ma działalność gospodarcza, reszta ludzi na tej imprezie łącznie ze mną na etacie. Jak on narzekał na te podatki i ZUS. Tak jakby rzeczywiście tylko tacy jak on byli ruchani przez państwo a ludzie na etacie to nieroby i podatków nie płacą. Jeśli macie DG to nie żalcie się tak. Wiem, że jest Wam ciężko, ale zniechęcacie do siebie takim ciągłym narzekaniem.
@duch_dauna: Nigdy sie nie dogodzi wszystkim. Mój brat w firmie 50osobowej przez 8 lat pracował w pocie czoła pnąc się po szczeblach drabiny. Żyje skromnie, po 8 latach dopiął się na szczyt i jest w tej firmie prezesem. Zarabia jako prezes... 8 tyś na rękę.

W garażu ma starą skodę i BMW F10 2011 rok i co? BMW ciągle stoi bo on nie może nią jeździć do pracy! Rozumiesz? Nie może.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@widme: no to już jest przesada w drugą stronę. Może to nie był dobry przykład z tym autem, ale chodzi o to ze każdy jest #!$%@? na kasę, ale na końcu mnie stać na dosłownie przeżycie i dla mnie kryzys oznacza brak środków na podstawowe rzeczy do życia a kryzys dla Janusza to urlop na stokach w Polsce a nie w Alpach jak od lat. O taka różnice mi chodzi
a to nie podlega zwykłej amortyzacji bo kwota za wysoka?


@gatineau: Amortyzuje się tylko środki trwałe. Aby amortyzować samochód musiałbyś brać leasing finansowy tylko wtedy nie mógłbyś wykupić go na siebie na końcu umowy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duch_dauna: Jasna sprawa. Niestety nigdy nie będzie tego 'wybalansowanego'. Zawsze ktoś kogoś będzie w D00pe r00chał. Opodatkowanie pracownika jest tragiczne, pracownik czuje się wyzyskiwany to albo okrada pracodawce albo siedzi na klopie 90 minut. Różnie jest.

Ja troszkę dodam jak to ode mnie wygląda. Z kolegą firme teraz otwieramy, od 2-3 lat ciężko pracujemy po godzinach skupując sprzęt, wynajmując halę. Jeszcze nie mamy sprzedaży, bo jeszcze nie mamy uruchomionej linii produkcyjnej.
@pokustnik: Całym wolnym świecie, czyt. Holandii i kilku stanach? XD
Weź już się nie kompromituj, zaorali Cię tu już koncertowo.

Jak tam wekselki w żabce? Rodzina czy znajomi będą Twoje długi spłacać?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piker: Ach, no zaorany jestem strasznie. Tylko szkoda, że po przestoju dalej zarabiam. No nie wiem, wszyscy będą spłacać moje długi których nie ma xD

Za dużo bajek się naczytałeś od Grażyn którym nie wyszło.
A skąd wiesz, że nie widziałem? Przed założeniem DG na rzapce rąbełem pełną księgowość firmie ze strefy SA. Mordo, jestem ekonomistą xD Twoje próby podważenia są śmieszne xd


@pokustnik: Typie przestań się ośmieszać. Gdybyś cokolwiek księgowo prowadził w życiu, uczył się ekonomii to byś nie brał padła 7-letniego w kredyt na FIRMĘ XD tylko wziął nowe auto w leasing chociaż i płacił tyle samo, a jeździł nowym autem bezawaryjnym, które wykupujesz
Gościu, ty naprawdę masz świadomość tego że odnosisz się do sklepu spozywczego? Zapewne jednego sklepiku, nie żadnej sieciówki?


@Mokebe__z__Senegalu: a do tego się nie odniosłem

No pewnie że zapewne jednego sklepiku, właśnie na tym to polega jak się zapomina o szerokopojetych nakładach na rozwój to w garażu będzie Mercedes ale sklepik aż do bankructwa będzie jednym małym sklepikiem

A w tym czasie konkurent zatrudni menedżera i uruchomi drugi sklep. No ale