Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful: Bo i czasy są mega trudne i ciężko utrzymać małą działalność gospodarczą, która jest podstawą gospodarki. Nie mówię o Januszach, którzy narzekali jak była prosperita. Mówię o wielu średnich i drobnych przedsiębiorcach którzy znaleźli się w dupie teraz i nikt im nie pomaga. I państwo jakby nie pamięta, że to główny sektor gospodarki zatrudniający większość ludzi.
@duch_dauna: Rozumiem Cię mordko. Może to #!$%@?ć. Odpowiem ze strony drobnego przedsiębiorcy. Mój mercedes, używany, z 2012 roku jest wzięty w leasing. xD Owszem, biznes klasa, wyposażony zajebiście. Ale wiesz czemu go wziąłem?
Aby obniżyć sobie VAT i dochodowy. Bo lepiej mieć coś dla siebie niż wszystko oddawać państwu. Lepiej część z tego zachować dla siebie. I dlatego drobni przedsięborcy mają takie auta. To nie jest ich, to należy do banków.
Rozumiem Cię mordko. Może to #!$%@?ć. Odpowiem ze strony drobnego przedsiębiorcy. Mój mercedes, używany, z 2012 roku jest wzięty w leasing. xD Owszem, biznes klasa, wyposażony zajebiście. Ale wiesz czemu go wziąłem?

Aby obniżyć sobie VAT i dochodowy. Bo lepiej mieć coś dla siebie niż wszystko oddawać państwu. Lepiej część z tego zachować dla siebie. I dlatego drobni przedsięborcy mają takie auta. To nie jest ich, to należy do banków. Nam po
Ale wiesz czemu go wziąłem?

Aby obniżyć sobie VAT i dochodowy.


@pokustnik: tak tak, wszyscy biorą sobie w Polsce luksusowe auta żeby obniżyć VAT i dochodowy :)

Równie dobrze mogłeś obniżyć ten VAT kupując jakieś narzędzie ułatwiające pracę czy wypłacając premie pracownikom. Kupiłeś Mercedesa bo chciałeś Mercedesa a że system podatkowy dał ci 33% zniżki to bolało to mniej niż zwykłego człowieka.

Ale nie zmienia to faktu że gdybyś kupił citroena
@pokustnik:

Klasyka wschodniego zarządzania, jak tylko pojawi się jakiś cash flow to cyk Mercedes i luksusowa chata a potem płacz że podatki wysokie i na nic pieniędzy nie starcza i że nie da się pracownikom płacić więcej niż minimalną bo konkurencja zje

R&D w sklepie spożywczym - co za problem? Literka "R" to wystarczy kupić jakiś soft do planowania, nauczyć się go używać i zmniejszyć nie wiem % przeterminowanego towaru o
@pokustnik: prowadzę działalność foto i serio nie rozumiem jak możesz twierdzić, że to się opłaca. Jak coś muszę kupić do firmy to spoko bo np. obiektyw kupię taniej ale kurde, kupować mercedesa xD przecież to się nie spina. Jak dla mnie trochę przepalanie hajsu w imię "nie oddam państwu". Ale ja jestem przyzwyczajony do tego, że mogą być miesiące bez zarobku to odkładam kasę, może jak strumień złotówek jest stabilny to
@gatineau: Cały Twój przydługi wywód można podsumować do jednego prostego faktu: mam mercedesa za 35k. Co to jest, jak miesiąc w miesiąc wydawałem (ze wszystkimi opłatami) 20k na pensję?
Zapewne nie rozumiesz skali, bo nigdy nie prowadziłeś działalności gospodarczej. To Ci policzę.
Dochód 55k. Opłaty franczyzowe -15k. Następnie pensje -20k. Podatki i opłaty (zus i vat) - 10k. I dochodowy jeszcze dolicz. Ile mi zostaje? To czy nie lepiej wziąć sobie
Odpowiem ze strony drobnego przedsiębiorcy. Mój mercedes, używany, z 2012 roku jest wzięty w leasing. xD Owszem, biznes klasa, wyposażony zajebiście. Ale wiesz czemu go wziąłem?

Aby obniżyć sobie VAT i dochodowy. Bo lepiej mieć coś dla siebie niż wszystko oddawać państwu.


@pokustnik: wstawaj przedsiębiorco z liceum, zesrałeś się.

Nie dostaniesz leasingu na starszy niż 7-letni samochód, umowa musi się skończyć zanim osiągnie ten wiek. Druga sprawa, z każdego 1230zł brutto
Z bankami idzie się dogadać, a ty gunwo wiesz. Posiadasz wiedzę czysto teoretyczną, zero praktycznej ¯_(ツ)_/¯


@pokustnik: wiadomo, tylko leasingi, ich minimalna długość trwania oraz dopuszczalny wiek leasingowanego przedmiotu są regulowane prawnie i banki mają gówno dogadania XD

Co dalej jeszcze tu pobajdurzysz? Ugadałeś się na 8% stawki podatku dochodowego z US?