Wpis z mikrobloga

Jak ty czytać nie umiesz xd Jestem DOKTORANTEM, a nie doktorem xD


@pokustnik: pardon, do głowy mi nie przyszło że ktoś może się chwalić tym że jest doktorantem i jakoś to odfiltrowałem. Absurd. Może jednak używaj karty "wykształcenie" jak już się obronisz, zbudujesz nazwisko i opublikujesz jakieś prace

A najlepiej w ogóle nie używaj tej karty, wykształcenie w żaden sposób nie sprawia że masz rację w Internecie, tu się używa argumentów
@pokustnik: https://www.wykop.pl/wpis/48965717/nie-dosc-ze-obroty-na-sklepie-i-tak-polecialy-o-bl/

Wiedziałem że Żabka po samej manierze i zerowej wiedzy XDDDD

Weksel podpisany, kredyt zamiast leasingu wzięty, ale to my jesteśmy ekonomicznymi idiotami wraz z @gatineau XD Nie wiem jaka uczelnia dała ci jakikolwiek tytuł skoro jesteś w takiej dupie pod względem podstawowej ekonomii, ale raczej powinni ją zaorać.

Bez odbioru ćpunersie, nie wołaj mnie więcej.
@pokustnik: ale po co mam zakładać DG? Kiedyś w sumie jedno prowadziłem choć fikcyjne więc się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wiem trochę z czym to się je i też brałem auto w leasing operacyjny bo mi się to opłacało (a potrzebowałem akurat auta). Co prawda wziąłem sobie citroena c-elysee a nie merola i faktycznie zaoszczędziłem jakieś grosze na podatkach no ale koniec końców auto kosztowało
@g0dl1ke: No tak. Jestem w dupie, bo ty tak sądzisz bez żadnej wiedzy praktycznej xd Ten wpis, to było chwilowe załamanie przy strasznym spadku obrotów. Mimo tego się trzymam, nie tak jak większość DG. To nic, że zarabiam w tych trudnych czasach. To nic,że właśnie dostanę kredyt na 500k na rozwijanie działalności w innych kierunkach. Ty wiesz lepiej xD Serio to śmieszne jest. Brak odbioru, bo już nawet przestałeś mnie śmieszyć.
może ktoś już, wcześniej o tym napisał ale podam przykład. Kupujesz samochód za 100k brutto (koszt leasingu), na 3 lata z wykupem 1%. Finalnie po odliczeniu podatków zapłacisz około 71tys. 29tys - tyle mniej ma dzięki temu złodziejski rząd. Po wykupie czekasz pół roku i sprzedajesz auto "bez podatku". Po tych trzech latach wartość tego auta powinna oscylować w okolicach 70k. Wydałeś 70k, sprzedałeś za 70k. I co, trzeba "stać" przedsiębiorcę, żeby
Pobierz gatineau - > może ktoś już, wcześniej o tym napisał ale podam przykład. Kupujesz samo...
źródło: comment_1608542877sDulthcsl79rYcv9jqOx5B.jpg
@pokustnik:


Klasyka wschodniego zarządzania, jak tylko pojawi się jakiś cash flow to cyk Mercedes i luksusowa chata a potem płacz że podatki wysokie i na nic pieniędzy nie starcza i że nie da się pracownikom płacić więcej niż minimalną bo konkurencja zje

R&D w sklepie spożywczym - co za problem? Literka "R" to wystarczy kupić jakiś soft do planowania, nauczyć się go używać i zmniejszyć nie wiem 0x1e75cf668rzeterminowanego towaru o 2
@gatineau: nie odliczasz pełnej dochodowki i vatu od osobówek, wciągając prywatne auto w firmę tak jak ja mam to rozwiązane bo szkoda mi na leasing odliczam pół vatu , i 20% dochodowki, przy leasingu jest trochę inaczej z dochodowka, pełne podatki odliczysz tylko gdy używasz fury tylko firmowo i to udowadniasz kilometrowka, co jest mało opłacalne ze względu na czas jaki byś musiał temu poświecić
@kotostrupoo: ah to ma sens. Odlicza się tylko 50% VATu więc do tamtych obliczeń należy dodać ok. 10k

A to już robi cenę auta na ok. 22k na 42 miesiące lata (520 zł miesięcznie) a to już nie jest takie za darmo.

Aczkolwiek osoba prywatna kupując auto za 100k i sprzedając je 42 miesiące później za 60k wydaje na to 40k zł więc "zniżka" dla przedsiębiorcy jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość
Dlaczego na 3 lata, jak pierwszą wpłatę można od razu wrzuć w koszty jednorazowo?


@nie_programista_20k: a to nie podlega zwykłej amortyzacji bo kwota za wysoka? No to ok, ale to w sumie nic nie zmienia w obliczeniach, 1200 zł, to u mnie błąd zaokrągleń :)
Bo lepiej mieć coś dla siebie niż wszystko oddawać państwu. Lepiej część z tego zachować dla siebie. I dlatego drobni przedsięborcy mają takie auta.


@pokustnik: przecież to nie działa tak że 100% idzie z podatków, dopłacasz do tego. Po prostu odliczasz zus i dochodowy pomniejsza sie o ten koszt. Nie ma jednak możliwości żebyś do tego nie dopłacił, prosta matematyka, dalej jednak koszt jest kosztem, ponieważ jedynie odliczasz to od podatku