Wpis z mikrobloga

Wszyscy boją się tych rzekomych "powikłań" ale to że po covidzie równie dobrze mogą jakieś dostać


@Thunderlane: hmm... spójrzmy co mówi na temat powikłań po szczepionkach FDA (amerykańska agencja żywności i leków)

The 22 potential adverse effects listed on the official Food and Drug Administration website are on page 17 of FDA PDF file:

Guillain-Barrésyndrome
Acutedisseminatedencephalomyelitis
Transversemyelitis
Encephalitis/myelitis/encephalomyelitis/meningoencephalitis/m​eningitis/encepholapathy
Convulsions/seizures
Stroke
Narcolepsyandcataplexy
Anaphylaxis
Acutemyocardialinfarction
Myocarditis/pericarditis
Autoimmunedisease
Deaths
Pregnancyandbirthoutcomes
Otheracutedemyelinatingdiseases
Non-anaphylacticallergicreactions
Thrombocytopenia
Pobierz Smilu - > Wszyscy boją się tych rzekomych "powikłań" ale to że po covidzie równie dob...
źródło: comment_1608380503EcPje2Dw6m2OvLlTxpV9F7.jpg
@Desperated: Ja np. jestem chętny się zaszczepić, ale nie ufam naszemu rządowi, bo trzeba być super naiwnym, żeby sądzić, że skoro wszystko do tej pory robili źle to nagle coś będzie odwalone perfekcyjnie. Szczepionki 2 z 3 firm trzeba przechowywać w szczególnych warunkach i tak naprawdę po odebraniu ich od producenta a w chwili której przejmie to Polskie przedstawicielstwo to ja kompletnie nie wiem co się będzie działo z tymi szczepionkami.....
Te memy pokazują idiotyzm antyszczepionkowcow, którzy nie ufają koncernowi robiącemu działające i bezpieczne szczepionki, ale za to ufają dilerom mieszającym towar z syfem, sprzedawcom trujących liquidow do E-papierosow, handlarzom sterydów itd.

Ale Ty błaźnie rozumiesz, że nie każdy kto sceptycznie podchodzi do wstrzyknięcia sobie substancji, dla której tradycyjnie Q&A to 5+ lat, którą magicznie udało się przetestować przez pół roku to antyszczep i ćpun? Czy Cię to intelektualnie przerosło?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Domiman: Jaka jest szansa na ich wystąpienie? Te że świńskiej grypy to też mocno rozdmuchane a ile tam było osób? Ze 300 na 1,5 miliona? Nagle tutaj wszyscy obawiają się jakichś ogromnych powikłań których najprawdopodobniej nie będzie w znaczącej ilości (bo jakieś pewnie wystąpią, jak przy każdej szczepionce).
@Thunderlane: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0033536 masz tu źródło, możesz sobie poczytać zanim zaczniesz rzucać liczbami z dupy. Pewnie nie wystąpią, ale po pierwsze czym innym jest gorączka, czy swędzenie, a czym innym jest np. narkolepsja. Poza tym nie ma fizycznej możliwości sprawdzenie długofalowych skutków szczepionki, która była badana kilka miesięcy. Nawet jeżeli do tej pory było wszystko ok, to nie wiadomo, co będzie za rok. Nie dziw się więc, że ludzie nie chcą być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Domiman: No spojrzałem, "The vaccine-attributable risk of developing narcolepsy was 1∶16,000 vaccinated 4 to 19-year-olds (95% confidence interval 1∶13,000–1∶21,000)."
Czyli szansa na to była całe 1 na 16000, coś co leci do grupy "bardzo rzadkie". Większą masz szansę na to że potrąci cię auto jak wyjdziesz z domu. Znalazłem też informacje że zaszczepiło się 60% obywateli Szwecji. Obecnie jest ich 10 mln. Przyjmijmy że wtedy było 8mln. Czyli szczepień było nawet