Wpis z mikrobloga

@KasandrycznyMuminek: pamiętam jak byłem gnębiony. Trochę wyrównałem rachunki, jak wygrałem z byłym oprawcą (w domu mi wysrali do głowy peezdowate wzorce bycia miłym i niegroźnym, jednocześnie mnie nadużywali - typowe wychowanie przegrywa, więc miałem problemy z uderzeniem kogoś, ale się przełamałem).
Zgadzam się jak najbardziej, gdybym w ostatnim momencie nie zaczął rozwijać szeroko rozumianej swojej siły, to bym pewnie skończył na sznurze
@KasandrycznyMuminek: Smutne, ale prawdziwe. Nieustanne zaznaczanie swojej pozycji w grupie już w okresie dojrzewania to jeden z wielu bardzo ważnych kluczy do osiągnięcia sukcesu w dalszym etapie życia. Kogo obchodzi co czuła ofiara przemocy szkolnej, ważne by dręczyciel się w ten sposób mógł dowartościować. Ja byłem rzecz jasna ofiarą, zatem nie dziwota, że wylądowałem na Wykopie.
Pobierz CulturalEnrichmentIsNotNice - @KasandrycznyMuminek: Smutne, ale prawdziwe. Nieustanne...
źródło: comment_1607863046t59JTNsyyLLDFm95Be3VV8.jpg
@KasandrycznyMuminek: A wiecie co jest najlepsze? Że szkoło która jest tyglem takich zachowań ma to w #!$%@? xD Autentycznie mają #!$%@?. Raz na pół roku przyjdzie stare babsko z obdrapanym lakierem na paznokciach i zacznie #!$%@?ć jakieś smenty o myśleniu o innych i zgłaszaniu takich przypadków do nauczyciela xD udając, że nie wie jak bardzo #!$%@? mają.

I creme de la creme, oni to robią bo sami mają jakieś problemy. No
@KasandrycznyMuminek: nie zgodzę się. Ludzie wychowywani w kochających się zdrowych rodzinach nie zadają bólu innym dla zabawy. O ile z ogólnym przesłaniem komiksu się zgadzam to to jest powielanie mitu bo toksyczni rodzice a takich jest w cholerę nie chcą nigdy wziąć odpowiedzialności za to co robią ich dzieci.

A w drugą stronę niestety ofiarami też zostają ludzie z #!$%@? rodzin. To nie jest tak, że znęcają się nad kimś kto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@KasandrycznyMuminek: Ehhh taka prawda, że karma po prostu nie istnieje. Wszystko zależy od czynów ludzi. Ludzie jako przykład istnienia karmy podają zazwyczaj jakieś odosobnione przypadki typu śmierć jakiegoś gościa w wypadku, podczas gdy 99% złych ludzi dożywa spokojnej starości albo wciąż żyją szczęśliwie.
Taka jest po prostu prawda, że jakieś karmy i inne gówna zwyczajnie nie istnieją. W tym świecie jesteśmy sami i wszystko zależy od naszych czynów oraz czynników zewnętrznych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@JimNH777:

Co do drugiego akapitu to się zgodzę, gdyby dziecko było wychowywane w narracji "walcz o swoje, jesteś wartościowym człowiekiem i nikt nie ma prawa traktować cię jak gówno", to myślę, że wiele takich szkolnych ofiar miałoby dużo zdrowsze dzieciństwo, nie musieliby nimi być, bo oprawcy rzadko ruszają kogoś kto stawia widoczny opór.
No ale jak dziecko jest wychowywane wśród bzdur typu "nastawiaj drugi policzek", "nie przejmuj się nimi, oni robią
No ale jak dziecko jest wychowywane wśród bzdur typu "nastawiaj drugi policzek", "nie przejmuj się nimi, oni robią coś złego i spotka ich za to kara", "bądź zawsze grzeczny, a będzie wszystko ok" to często nieświadomie rodzice wyrządzają wielką krzywdę dziecku. Już nie wspominając o sytuacjach kiedy taki dzieciak i w domu jest gnębiony przez rodziców w stylu "do niczego się nie nadajesz, nic z ciebie nie będzie".


@Slavcel: idealnie opisałeś
nie musieliby nimi być, bo oprawcy rzadko ruszają kogoś kto stawia widoczny opór.


@Slavcel: to nie jest takie proste. Gnębiciele to też nie są kompletni debile i wybierają na kozła ofiarnego osobę, która nie będzie im się w stanie przeciwstawić - cichą, spokojną, mniejszą i słabszą fizycznie, która nie ma skłonności do agresji i nie jest asertywna i nie ma też specjalnie kolegów, którzy mogliby mu pomóc. Nawet jak Ci rodzic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aureilon:

Napisałem wiele, a nie wszyscy. Oczywiście że są też takie przypadki, że się nie przeciwstawią mimo prawidłowego wychowywania że strony rodziców. I to nie tylko chodzi o te gadanie w stylu "wal w ryj", bo dobre relacje z rodzicami, którzy pokażą ci, że jesteś wartościowym człowiekiem i praca z ich strony nad twoją samooceną ma duże znaczenie, mimo tego że jesteś tym introwertycznym dzieckiem. Nadal uważam, że większość ofiar to
@KasandrycznyMuminek: i bardzo dobrze ze tak jest
Selekcja naturalna i prawo jungli obowiązują wszędzie
To własnie szkola i twoja pozycja w grupie rowiesniczej ukaza jak wartosciowy jestes
Dziwnym trafem nie są gnebione wysokie silne przystojne i inteligentne jednostki tylko smiecie ludzkie
Niscy brzydcy glupi i slabi fizycznie
Ja dzieki grupie rowiesniczej znam swoją wartośc - nie dla mnie Julka koledzy czy koxlezanki
Piwnica i pewnosc ze moje geny nie przejda dalej