Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w mojej pracy w kwiaciarni? Nie nawał pracy i świadomość że jestem w #!$%@? wykorzystywana. Najgorsze jest to ze moja koleżanka, pracującą tam 17lat (kobita 60l) podpisuje się pod wykonanymi bukietami, wiązankami i wincami pogrzebowymi przeze mnie wydając zamówienia klientom. Pracujemy w systemie dzień ja, dzień ona. Wczoraj miałam namacalny dowód że klienci tak naprawdę nie wiedzą spod czyjej ręki wychodzą zlecenia ponieważ koleżanka wszystkie zasługi przypisuje sobie i tym samym jak ci sami klienci wracają to chcą aby ona im robiła zamówienia. Jest to dla mnie krzywdzące bo pracuje tam od roku a od pół (bez żadnego doświadczenia i zdobywając wiedzę samemu) sama wykonuje zlecenia.


#pracbaza #praca
  • 129
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWedrowiec: o kurde, będę uważać, żeby na portalu ze śmiesznymi obrazkami wszystko czytać przed wysłaniem dokładnie, bo ktoś się doczepi, że autokorekta wstawiła spację przed znakiem zapytania xd
  • Odpowiedz
o kurde, będę uważać, żeby na portalu ze śmiesznymi obrazkami wszystko czytać przed wysłaniem dokładnie, bo ktoś się doczepi, że autokorekta wstawiła spację przed znakiem zapytania xd


@banjo: Skoro masz problem z autokorektą, to ją wyłącz. Ja tak zrobiłem lata temu i sam decyduję o tym, co wysyłam.

Ty jesteś autorem i to ty decydujesz o tym, co wysyłasz. Nie zwalaj winy na urządzenie.
  • Odpowiedz
@sambor2806: premia jak się cud zdarzy... Jestem zielona w tym temacie, nie mam papierów więc i nie oczekuje dużych pieniędzy, chce też sobie staż wyrobić. Dużo kwiaciarni szuka że stażem 1+, myślałam też o bezpłatnych praktykach w jakiejś kwiaciarni np w sobotę ale nwm jak to rozegrać i czy byłby ktoś chętny na taki układ...
@bezbekpol: wiesz ze ja tak samo myślę jak napisałeś do wykopów? Najlepsze jest
  • Odpowiedz
nie mam papierów więc i nie oczekuje dużych pieniędzy


@cirilla1989: Papiery z kierunku florystycznego? Pierwsze słyszę.

Wiedzę zdobędziesz choćby na takim youtube, a jak już będziesz miała wiedzę, to i robotę w charakterze florystki znajdziesz.
StaryWedrowiec - > nie mam papierów więc i nie oczekuje dużych pieniędzy

@cirilla1...
  • Odpowiedz
@cirilla1989 zawsze możesz tam pracować i jednocześnie szukać czegoś innego, lepszego. Z doświadczeniem masz większe możliwości. Rób sobie może zdjęcia swoich bukietów itd. Zawsze to da jakiś pogląd nowemu pracodawcy na rozmowie (; małe portfolio na pewno nie zaszkodzi. Możesz społecznościówki wykorzystać do promocji, może to Tobie ktoś pracę zaoferuje (;
  • Odpowiedz
@RexxarHell: może załóżmy to, że nie oczekiwałam tutaj rozwiązania a po prostu chciałam napisać sobie coś do Mirków ;) a ty nigdy tutaj nie narzekałeś? Chce sobie ponarzekać dzisiaj i mi w tym nie przeszkodzisz ;)
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Możesz jeszcze zrobić ustawkę z jakimś znajomym, który będzie akurat potrzebować ładnej wiązanki - przychodzi do Ciebie zamówić, Ty mu robisz cuda wianki, kolega odbiera u Haliny i zachwala, Halina przypisuje sobie sukces, a kolega nagrywa. A później bez wspominania o istnieniu tego nagrania prosisz o rozmowę trójstronną - z Haliną i z szefem. Siadasz, mówisz, co Cię boli i że zauważyłaś takie zachowanie z jej strony, przez które
  • Odpowiedz
@uczalka: nikt tutaj nie doczytał pewnego faktu. Oni współpracuja 17l razem i szef opiera biznes w tej kwiaciarni na niej i tyle, na jej doświadczeniu i znajomych chociaż dużo jest osób spoza kręgu. Gdybym zrobiła coś takiego to będę spalona w każdej kwiaciarni w tym mieście (nagrywanie pracodawcy i sadzenie się), dlatego wiem że stąd odejdę. Znam swoją wartość, zwyczajnie jest to przykre dla mnie...
  • Odpowiedz