Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w mojej pracy w kwiaciarni? Nie nawał pracy i świadomość że jestem w #!$%@? wykorzystywana. Najgorsze jest to ze moja koleżanka, pracującą tam 17lat (kobita 60l) podpisuje się pod wykonanymi bukietami, wiązankami i wincami pogrzebowymi przeze mnie wydając zamówienia klientom. Pracujemy w systemie dzień ja, dzień ona. Wczoraj miałam namacalny dowód że klienci tak naprawdę nie wiedzą spod czyjej ręki wychodzą zlecenia ponieważ koleżanka wszystkie zasługi przypisuje sobie i tym samym jak ci sami klienci wracają to chcą aby ona im robiła zamówienia. Jest to dla mnie krzywdzące bo pracuje tam od roku a od pół (bez żadnego doświadczenia i zdobywając wiedzę samemu) sama wykonuje zlecenia.


#pracbaza #praca
  • 129
  • Odpowiedz
początki architekta: robi projekt, podpisuje sie jego szef. Aplikant adwokacki/radcowski: pisze apelację, które wygrywają sprawę ? Podpisuje sie szef. Ogólnie to dużo takich zawodów jest xd


@banjo: tylko w przytoczonych przykładach szefowie sprawdzają i biorą odpowiedzialność za to. Jaka odpowiedzialność za wiązankę?
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: ona i tak chce odejść bo dorabia tylko, jest na emeryturze. Dlatego pracujemy w tej konkretnej kwiaciarni dzien/dzień bo w dni w które tam nie jestem, jestem na drugim punkcie. Prawda jest taka że ciężko będzie mi się tam wybić bo ja tam pracuje rok a ona 17l i ma swoich klientów którzy do niej chodzą. Zdarzały mi się sytuację że przez rok przyszedł taki klient i nie wiedział
  • Odpowiedz
@cirilla1989 zastanawia mnie kim sa ludzie którzy maja swoje ulubione panie w kwiaciarni i nie kupuja innych wiazanek niz tylko od niej. Ja w kwiaciarni jestem kilka razy w roku i to jeszcze za kazdym razem w innej.
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Spróbuj sprzedawać "bukiety" przez OLX, rób w kwiaciarni płać cenę i wystawiaj ze swoją marżą. Jeśli jest to niewielka miejscowość to z czasem postaraj się o tani lokal. W dużym mieście może być problem ze względu na wysoki koszty utrzymania.

Przyjmuj zlecenia tak, aby bukiety były robione przez Ciebie i wydawane przez Ciebie. Nawiązuj relacje z ludźmi (small talk) ludzie to lubią szczególnie starsze pokolenie.

Odwiedzaj targi florystyczne zdobywaj kontakty z ludźmi którzy znają się na
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: mój szef myśli że wszystko wie, #!$%@? mnie strzela że człowiek na zamówienie wpisze jakiś kolor kwiatka a on i tak ma #!$%@?. Dla niego paleta kolorów kończy się na czerwieni, bordo, fiolet, bez, biel, żółty i główne inne. Nie umie szukać odcieni kwiatów do bukietów. Z resztą i tak uważa że ta kwiaciarnia spisana jest na straty mimo że roboty mamy po łokcie, jedna kwiaciarni na duże osiedle
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Trochę mam w pompcę kto konkretnie robił wiązankę ...
Albo mi się podobają kwiatki z jakiejś kwiaciarni albo nie ...
Podobie w warsztacie samochodowym , cukierni itp
To nie operacja ze muszę wiedzieć kto personalnie będzie ją robić ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@cirilla1989: możesz robić zdjęcia swoich bukietów i rozwiesić co lepsze jako pokaz swoich umiejętności. Wtedy ludzie będę wiedzieli które są Twoje. Możesz też dodawać coś charakterystycznego do środka, jakiś drobiazg który byłby twoim znakiem firmowym. Jak grawerowanie chili na nożu przez trolskiego. Może jakaś specyficzna gałązka, wstążka lub pieczątka z jakimś symbolem, 2 skrzyżowane róże czy coś.
  • Odpowiedz