Wpis z mikrobloga

Hejo mirki z #laptopy #komputery, pytanko; szukam lapka 14 cali (ew. 13) w granicach 4-5k, wymagania:

- solidne wykonanie + estetyka
- lekki
- dobra kamera internetowa
- Ryzen
- niezawodność w miarę możliwości jako że sprzęt dla rodziców

Będzie używany głównie do prowadzenia zajęć na zoomie + praca biurowa. Zastanawiam się czy 8GB RAM wystarczy do takiego użytku w perspektywie na 4-5 lat czy lepiej inwestować w 16.

Jak na razie znalazłem Lenovo Yoga Slim 7 z Ryzenem 4500u/4700u (zależnie od ilości RAM), delikatnie powyżej 5k widzę też HP Envy 13

Ktoś używał Lenovo z tej serii? Mam trochę niesmak do tej marki i zastanawiam się czy nie zainwestować w HP które jest raczej bardziej popularnym i polecanym wyborem. Może macie też jakieś inne sugestie? Mac niestety nie wchodzi w grę przez parę aplikacji które wymagają okien.

#pytanie #windows #lenovo #hp
kocham_jeze - Hejo mirki z #laptopy #komputery, pytanko; szukam lapka 14 cali (ew. 13...

źródło: comment_16063850061hhjo7V2H0gkWmF9c4Majp.jpg

Pobierz
  • 10
@kocham_jeze: O Yogach mogę powiedzieć tylko tyle - nie tykać nawet kijem. Nawet droższe wersje walą się na potęgę(dosłownie każda jedna sztuka, którą mieliśmy w firmie była już w serwisie).
Poleciłbym ci Lenovo L14, ale za bardzo przekracza budżet.
HP Probook 445 G7 z 4700U może być dobrym tropem - tylko musisz pamiętać o rozszerzeniu gwarancji, domyślna jest krótka.
@Shamson: :o to słabo, ogólnie recenzje są bardzo wymieszane dla tej yogi, także dobrze wiedzieć. ten hp raczej nie przypadnie do gustu designem xd a co o serii envy sądzisz?

edit; seria e14 thinkpadów łapie się jeszcze do budżetu, jak masz jakąś opinię na ich temat to byłbym wdzięczny ;3
@kocham_jeze: niczego z serii E nie miałem w rękach, więc ciężko mi o nich cokolwiek powiedzieć. Palmrest niby jest z aluminium, ale będzie łapał ślady jak powalony.
Thinkpady mimo że się stoczyły to nadal dobre lapki, ale podstawowe matryce FHD(szczególnie przy cpu od amd) są bardzo słabe - i mówię to jako człowiek praktycznie ślepy na takie sprawy. Tzn. da się na nich pracować, ale dodatkowe monitory to zbawienie.
No i
@kocham_jeze: Do internetu i komunikatora 8 GB wystarczy jeszcze długo. Zaoszczędzony hajs lepiej dać w inne wymagania, nawet jeśli miałby to być wygląd. Windows zeżre z tego jakieś 2,5 GB, komunikator z 1 GB i resztę przeglądarka. Jak by sprzęt był elegancko serwisowany przez Ciebie z jakimś linuxem, to taki Mint zjada 1,3 GB ramu. Jakbyś namówił rodziców na i3 window manager, to system zjada 350 MB ramu ( ͡°
@szczesc_borze: Posiadam HP Envy 13 x360 ag0502na (ryzen 5 2500u 8gb ram vega 8) i powiem tak: użytkowanie jest wyśmienite, klawiatura na tym lapku jest najlepszą jaką dotąd używałem 13.3' wydaje się trochę mały ale to kwestia gustu, zastanów się jak często będziesz używał na nim touchscreena bo to dodatkowe koszty ale fajny bajer. Fajnie jest go sobie złożyć na pół i odpalić jakiś film używając go jak tablet - minus