Wpis z mikrobloga

Macie zdanie czy kupując zegarek Garmina (np Fenix 6) warto dopłacać 100 zł, żeby mieć mapę TOPO PL? W eAzymucie jest opcja z ta mapą albo bez. Rozumiem, że nawet jak jej nie kupię, to zegarek i tak ma załadowaną jakąś mapę, tylko słabszą/mniej detali, itp?

Zegarek byłby używany do biegania, w tym ultramaratonów i ewentualnie łażenia po górach. Widzę, że na Black Friday są niezłe ceny i zastanawiam się nad kupnem.

#garmin #bieganie
  • 7
  • Odpowiedz
@Rain_Dog: ja bym nie dopłacał. Mapy Garmina są ok. Można też sobie dograć OSM ze szlakami i innymi warstwami (próbowałem, był problem z czytelnością i wróciłem do domyślnych). Raz w życiu zgubiłem się podczas biegania (wybiegłem gdzieś z Warszawy do przyległej miejscowości będąc na delegacji) i do hotelu doprowadził mnie fenix 3 bez map.
Generalnie, opieranie nawigacji w trakcie wycieczki o mapy w zegarku to jest chory pomysł, a do typowego
  • Odpowiedz
@Rain_Dog: Mapy Garmina generalnie są OK, zdarzyło mi się że OSM mnie wpier**lił w ślepe drogi (jak miałem wgranego tracka), w Garminie tej drogi nie było. Tyle że nie kumam czemu oni każą sobie dopłacać i za jakie dokładnie mapy. Z tego co pamiętam, mapa Europy do Fenixów waży coś z 8 GB i naprawdę jest szczegółowa.
  • Odpowiedz