Wpis z mikrobloga

Ministerstwo infrastruktury zmienia zasady dotyczące bezpiecznej jazdy. Od teraz będzie wymagana odpowiednia odległość od poprzedzającego auta. Według grafiki promującej nowe rozporządzenie, jadąc autostradą 120 km/h, powinniście zachować 60 km odstępu. #heheszki #prawodrogowe #bekazpisu #motoryzacja #samochody
A.....a - Ministerstwo infrastruktury zmienia zasady dotyczące bezpiecznej jazdy. Od ...

źródło: comment_16062408646jl7Vzc7857Z3nRC25CXP1.jpg

Pobierz
  • 57
Widze tutaj wiele głosów, że nie umiemy jeździć samochodami itp. Ja widze tutaj jeszcze taki jeden i chyba naj naj problem. Dotyczy on tego, że dużo kierowców nie jest w stanie zrezygnować ze swojego pierwszeństwa itp. i świadomie doprowadza do kolozji licząc na odszkodowanie "bo miałem pierwszeństwo".

Nie pochwalam tego zachowania, łamania przepisów itp. Ale jak zwiedzałem takie kraje jak Wietnam, Kambodżę, Tajlandii, Peru, Boliwię, Chile zauważyłem, że tam to dopiero jaja
przy 100m to juz wciskanie sie? XD


@konto_dla_trybu_nocnego:

Warto mieć zachowane minimum 2 sekundy odstępu. To jest jakieś 66 metrów, gdy jedziesz sobie spokojnie 120km/h. Jeżeli między autami jest 100 metrów, to ktoś wjeżdża i w najlepszym razie ma około 50 metrów do obu aut. To w miarę bezpieczne, gdy jedziesz 90 km/h (25 m/s), a nie 120 km/h.

No i jeżeli założymy, że wielu kolizji i wypadków można uniknąć, gdy