Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy!
Potrzebuje "interaktywny" program do generowania wykresów (może być on-line ale wolał bym coś lokalnie na windowsa).
Chodzi mi o możliwości wczytania danych z *.txt lub *.csv i możliwość jego przybliżania i oddalania "na żywo" w poziomie i pionie (np w miejscu gdzie aktualnie znajduje się kursor) za pomocą np. scrolla w myszce... Niestety w Excelu nie da się tego zrobic, trzeba za każdym razem ręcznie edytować ustawienia osi i siatki żeby jakoś dało się coś z wykresu przeanalizować.

Nie wiem jakie tagi - sorry za spam, ale sprawa pilna #it #programowanie #excel #windows10 #windows #csv #programy #analizadanych
  • 7
@norelka to chyba za duży "kombajn", poza tym pewnie potrzebowal bym do tego licencji a raczej do kilkukrotnego użycia za nie oplacalne rozwiązanie (zapomniałem dodać wcześniej że to do celów komercyjnych) potrzebuje coś prostego i freeware'owego

@cohontes @F0rT3hW1n plotly z tego co widzę to było by to o co mi chyba chodzi, tylko ze szukam gotowego rozwiązania, a z tego co udało mi się na szybko rzucić okiem to tam musiał bym
@tomzi: toolsy typu scrollowanie, zaznaczanie obszaru są dostępne tak naprawdę out of the box, jeśli potrzebujesz etykiet dla punktów, bądź jakiegoś filtrowania danych no to trzeba je pewnie napisać ręcznie. Ja pisze z perspektywy kogoś kto zna Pythona, właściwie po tygodniu miałem już skrojone kilka rodzajów wykresow z customowymi feature, które potrzebowałem w pracy.

Moje wykresy miały po ~200 krzywych z dużą ilością punktow (pomiary co 1.5s przez kilka h na
@F0rT3hW1n dzięki za info, może przyjrzę się tematowi bliżej, ale jeszcze poszukam czegoś gotowego bo Pythona znam tyle co ze jeszcze że szkoły. W gruncie rzeczy chodzi o to, że piszę oprogramowanie sterownika regulującego temperaturę w komorze (embedded C here) i potrzebuje logować dane, wrzucić w wykres (bez żadnych wodotrysków)i szybko przeanalizować wpływ poszczególnych zmiennych na sterowanie i temperaturę, ale zabawa w przybliżanie, skalowanie osi itp w excelu za dużo czasu zajmuje...