Wpis z mikrobloga

najlepsze jest to, że kotłownia nawet nie jest żadnym politykiem, ani nawet aktywistą. Jest kolejnym celebryckim pajacem, który wbił się w politykę i wydaje mu się, że zbawi polskę "dialogiem" xD


@Soojin21: Uuu, aż tak piecze że Lewica ma 6% a PL2050 już goni KO? Doskonale, ma piec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurde no wyjdźmy z Korwina i patrzmy realistycznie, bo takie dyskusje o tym jak powinno być w idealnym świecie nic nie wnoszą.


@TenTypZez: Właśnie ty dążysz w korwinizmy że trzeba dyktatora i władze jednej partii. Trza nauczyć polaczków decydować o sobie, albo zróbmy tutaj korwinistyczny kraj parówkowy i miejmy nadzieje że dyktatorem będzie libertarianim, a nie Kaczysta.
@KochanekAdmina: Ja absolutnie nie jestem za dyktatorem i władzą jednej partii. Demokracja jest dużo skuteczniejsza wtedy, gdy ma jasno określone procedury, niezmieniane po każdych wyborach. Obecnie procedury mamy takie, że wynikiem referendum rządzący mogą się podetrzeć i takie są fakty.
@TenTypZez: Obecny system przestał działać. PiS pokazał że takie twory jak konstytucja, prawo, dobro obywateli i ojczyzny nie istnieje. Jest to mżonka. Trzeba zbudować od nowa, a skoro musimy budować system od nowa to zbudujmy go dobrze. Sytuacja w której konstytucja jest papierem który jest ważny albo nieważny (zależy czy na rękę to reżimowi) pokazuje upadek systemu. Tak czy siak trzeba będzie to przebudować. Nawet nie mamy trójpodziału władzy.
@KochanekAdmina: No właśnie dlatego w obecnym systemie rozwiązywanie konfliktu za pomocą referendum to wkręcanie śrubek przy pomocy salcesonu, a jakąkolwiek rozmowę o naprawie kraju możemy rozpocząć dopiero po nowych wyborach, oby rychłych.

btw: Wyrazy szacunku za przedstawianie własnej opinii, zamiast jechania sloganami jednej ze stron. Choć się z tobą nie zgadzam, to i tak doceniam.
trochę desperacko z tym 2013, tym bardziej że wiesz, że od tego czasu wiele zmieniło się w jego życiu i potem wypowiadał się w tej kwestii w inny sposób


@Rapidos: a co konkretnie się zmieniło? Bo jeśli tylko to, że wszedł do polityki jako centrysta, i jeszcze na fali protestów zacznie popierać dawny kompromis aborcyjny, to będzie trochę wiało hipokryzją (co za zaskoczenie w polityce).
@wkrk: Poznał swoją obecną partnerkę (deklarowała, że była przeciw naruszaniu kompromisu), wziął z nią ślub, urodziła mu się córką. Przy okazji pewnie jeszcze wiele innych rzeczy, o których nie wiemy, ale myślę, że to już dostatecznie dużo, żeby pewne kwestie w życiu przewartościowac.
@Kozajsza: jakim trzeba ograniczonym intelektualnie, aby nazywać Hołownię prawakiem? ( #bekazprawakow ).
Akurat przy aborcji ma rację, bo w takim #!$%@? narodzie jakim są Polacy, kompromis jest jak najbardziej najlepszą opcją. Dodatkowo jest katolikiem i nie dość, że jest za kompromisem, to chce oddzielić kościół od państwa. Faktycznie GIGA PRAWAK!

Zresztą @Rapidos już was wyjaśnił. Jesteście tacy sami jak pisiury czy inni konfederaci.
@Rapidos: mhm. No to akurat dobrze, że się zastanowił, niecodziennie polityk przyznaje się do zmiany poglądów. Muszę kiedyś odżałować trochę czasu, i zobaczyć jakie są jego poglądy dokładnie, bo jako prezydenta nie wyobrażam go sobie za żadne skarby, to może w sejmie chociaż kogoś rozsądnego wprowadzi.
@Kozajsza:

Widać jak zapiekło niektórych zwolenników tego centrowego populisty.

@Rapidos:

No no, tu trzeba bić, strzelać, mordować. Wszystko, tylko nie rozmowa.


Wy symetryści macie serio coś z głową, bo według was rzeczywistość może istnieć tylko w 3 stanach: oba skrajnych lub idealnie wyważonym, a rzeczywistość jest bardziej płynna xD

@Qrka:

którym decyzje podejmowane są po analizie problemu - dziwi mnie tylko wysyp tych wysrywów atakujących Hołownie za to że
@Furox analiza problemu ma za zadanie znalezienie rozwiązania problemu. W polityce chodzi więcej niż rozwiązywanie problemów - chodzi o zarządzanie i organizowanie przy jednoczesnym wzięciu pod uwagę interesy różnych grup społecznych - a do tego potrzeby jest kompromis - Hołownia jest (wydaje się byc) uosobieniem tego.

to o czym Ty piszesz ma miejsce w tej chwili w PiSie i Konfederacji - rozwiązuja oni swoje problemy majac na względzie to że prawda leży
Wy symetryści macie serio coś z głową, bo według was rzeczywistość może istnieć tylko w 3 stanach: oba skrajnych lub idealnie wyważonym, a rzeczywistość jest bardziej płynna xD


@Furox: Popieram liberalizację prawa aborcyjnego, eutanazję, małżeństwa homoseksualne i adopcję przez nie dzieci. Naprawdę uważasz za zasadne przypięcie mi łatki symetrysty? Z nas dwóch to chyba nie ja ułatwiam tu sobie postrzeganie złożonej rzeczywistości.
@Rapidos:

Z nas dwóch to chyba nie ja ułatwiam tu sobie postrzeganie złożonej rzeczywistości.


To nie ja napisałem, że prócz rozmowy, to istnieje tylko bicie, strzelanie i mordowanie. Jakby to nie istniały działania pośrednie.
@Furox: to ja poproszę o te działania pośrednie, bo nie jestem w stanie wymyśleć nic pomiędzy dialogiem, a narzuceniem woli.

@Kozajsza: Jest jeszcze ktoś, kto nie popiera tego wszystkiego bardziej, a przy okazji dąży do wyprowadzenia nas z UE i pogłębiania zamordyzmu w kraju. Nie potrafię się tego nie bać i szukać realnego wyjścia z tej sytuacji.
@Rapidos: No tak istnieje dialog albo narzucenie woli. Ty napisałeś o tych najbardziej skrajnych formach narzucania woli ujmujące formy przemocy fizycznej. Są też łagodniejsze formy narzucania woli i czasem trzeba ich użyć. Szczególnie tak jak już wyżej pisałem, w sytuacjach, gdy prawda leży po jednej ze stron i jest to prawda łatwo weryfikowalna (np. naukowy), a motywy oraz argumenty drugiej strony nie mają charakteru racjonalnego i nic nie jest w stanie
@Rapidos:

pole manewru pozostaje w kwestii kwalifikacji płodu do aborcji - ciekawy sondaż z 2020 pokazujący poglądy Polaków nt. aborcji z podziałem ze względu na demografię.

Ten sondaż pokazuje jedynie, że Polacy nie potrafią odpowiadać na bardziej skomplikowane ankiety. Według niego tylko 40% wyborców LEWICY popiera aborcję na życzenie, czyli pozostałe 60% głosuje na partię z którą nie zgadza się w tak ważnej kwestii xD
Innym cyrkiem jest wspomniana wyżej wyższy
Jest jeszcze ktoś, kto nie popiera tego wszystkiego bardziej, a przy okazji dąży do wyprowadzenia nas z UE i pogłębiania zamordyzmu w kraju. Nie potrafię się tego nie bać i szukać realnego wyjścia z tej sytuacji.


@Rapidos: Czyli realnym rozwiązaniem w sytuacji gdy masz autorytarny rząd który planuje lub wprowadza zmiany światopoglądowe przeciwne twojej wizji świata jest głosowanie na faceta który w sumie ze sporą częścią ich postulatów się zgadza ale
EOT


@Kozajsza: Rozumiem, że mam się nie spodziewać odpowiedzi, tak że tylko jako suplement dorzucę info z moimi wnioskami.
- Różnimy się w ocenie Hołowni, którego szczerze nie lubisz i w sumie uważasz za faję, a ja, pomimo różnic w poglądach, mam za przyzwoitego asertywnego człowieka szanującego zasady demokracji.
- Różnimy sie w ocenie zagrożenia ze strony PIS, gdzie Ty chciałbyś ich zastąpić, ale jedynie bliską Ci partią, a ja choćby
@Kozajsza: ten mem jest tak kretyńsko tendencyjny, że szkoda strzępić ryja. Smutne, że większość ludzi, nawet tych inteligentnych, tak mocno się radykalizuje, że zaczyna postrzegać świat wyłącznie w czerni i bieli. Zobacz, że sam ten mem zakłada, że każdy na prawo od centrum należy do KKK i chce mordować mniejszości.
@Kozajsza: ale wy chcecie legalnej aborcji, małżeństw LGBT i adopcji dzieci w tym katotalibanie? Przecież takie postulaty to gwarancja dalszych rządów PiS. W obecnej sytuacji mamy do wyboru PiS albo Hołownie w koalicji z PO albo lewicą. A rozdział Kościoła od państwa to może zrobić tylko taki katolik jak Hołownia, który zrobi to dla jego dobra a nie z zemsty. Rozdział w wykonaniu lewicy skończy się wojną domową (straż narodową już