Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 152
@Kozajsza: najlepsze jest to, że kotłownia nawet nie jest żadnym politykiem, ani nawet aktywistą. Jest kolejnym celebryckim pajacem, który wbił się w politykę i wydaje mu się, że zbawi polskę "dialogiem" xD

Zanim wyślesz mi jakie poparcie ma hołownia - przypominam, że w 2015 był taki pan jak paweł kukiz (ten z kolei chciał zbawiać polskę jowami) i nawet miał 20% w wyborach. Jak skończył, wszyscy wiemy
  • Odpowiedz
@Soojin21: Sorry, ale to jest żałosne. Czyli jak mam progresywne poglądy, to mogę głosować tylko na Razemki? Strasznie mnie dziwi ta fiksacja niektórych ludzi nad Hołownią, czepianie się każdego pojedyńczego słówka. Gość nawołuje do rozmowy i ja wolę takiego polityka niż ugrupowania, co się okopują na z góry ustalonych pozycjach i tylko przerzucają sloganami w stylu "Aborcja na życzenie!" i "Aborcja to morderstwo".
Coś takiego trwa od początku 3RP i
  • Odpowiedz
@Rapidos:

Jak definiujesz aktywizm? Z tego co mi wiadomo, Hołownia założył 2 fundacje działające w Afryce.


Myślę że mówiąc o aktywiźmie raczej chodziło o aktywności w sferze polityki. A jeżeli tak go bronisz, to może mi
  • Odpowiedz
@Kozajsza: a ja myślę że Szymon Hołownia jest przekozakiem bo w końcu reprezentuje interes ludzi wyważonych, którzy nie skręcają skrajnie w lewo czy prawo a chcą normlnego państwa w którym jest miejsce na dyskusję i w którym decyzje podejmowane są po analizie problemu - dziwi mnie tylko wysyp tych wysrywów atakujących Hołownie za to że popełnia "straszne przestępstwo" szukania kompromisu
  • Odpowiedz
A jeżeli tak go bronisz


@TenTypZez: a na to się nie dam złapac, bo ja nie jestem obrońcą Hołowni ;) Odzywam się, kiedy widzę, że atak jest pozamerytoryczny.
Ja sam mam wobec tego projektu sporo obaw. Szczególnie w kwestii otoczenia politycznego, bo jeśli chodzi o Hołownie, to akurat wierzę w jego dobre intencję. Nie stawiam na niego przez jego poglądy, a przez to, że jest obecnie najlepszą opcją na pozbycie
  • Odpowiedz
@DudaChudeUda: Ale tam nie ma żadnego programu, poza kilkoma tekstami "chcemy, aby w sprawie X było lepiej", albo "trzeba rozmawiać". Tzn, że co, aktualna moda zdecyduje? A co do ludzi, to miłe zaskoczenie, że chociaż ci liderzy zostali podani. Rozumiem, że to oni obejmą jedynki w okręgach? Fajnie by było też usłyszeć ich kiedyś, bo są to kompletne noname o nieznanych poglądach.
  • Odpowiedz
@Kozajsza podstawowe prawa człowieka takie jak brak dyskryminacji ze względu na wyznanie czy orientację seksualną? To trzeba na spokojnie usiąść i pogadać ze wszystkimi środowiskami politycznymi a w szczególności tymi, które tę dyskryminację popierają ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Rapidos: Hołownian ako centrysta będzie obrywał od obu stron, to naturalne. A na wykopie będzie to jeszcze bardziej widoczne bo sfanatyzowanie niektórych jednostek w naszym plemiennym sporze jest wręcz groteskowe. Mamy mega spolaryzowane społeczeństwo, ale widać niektórym to odpowiada ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Qrka: To znaczy ja rozumiem, że np. niektórzy atakują go za to, że nie jest zwolennikiem liberalizacji przepisów aborcyjnych bo, umówmy się, to jest najlepsze rozwiązanie -- przecież nikt nie dokonuje aborcji dla przyjemności albo w formie antykoncepcji. Ale gość mówi, że on jest w stanie odłożyć swoje poglądy na bok i przeprowadzić referendum na przykład. Wydaje mi się, że podjęcie takiej decyzji w tej drodze najbardziej ją umocuje i
  • Odpowiedz
Obciążmy Hołownie winami Kukiza, bo uwaga, ten drugi też był nową twarzą na polskiej scenie politycznej.


@Rapidos: ale to nie jedyny taki przypadek. Wcześniej był Palikot. Zawsze kończy się to tak samo. Jest jakiś ruch, wokół tego na szybko tworzy się partia (nie mająca struktur, doświadczenia itp), wypromuje kilka nowych osób do polityki, ma całkiem duże poparcie, do następnych wyborów zdąży się rozlecieć, a kapitał przejmą duże partie i kilka
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Na fb polska 2050 są live też z innymi ludźmi z ruchu, możesz posłuchać.

(Nie namawiam do popierania bo sam nie wiem czy popieram ale opinię o nim staram się wyrobić u źródła, bez udziału "obiektywnych" mediów - tak samo staram się robić z pozostałymi)
  • Odpowiedz
@Kozajsza: czepiasz się Hołowni, który do tej pory nie pełnił ŻADNEJ funkcji w aparacie władzy. Jego ruch robi więcej dobrego niż jakikolwiek polityk z obecnego Sejmu.
Oczywiście na wykopie najlepiej popierać Bosaka
  • Odpowiedz