Wpis z mikrobloga

Mireczki, mój numer 1 emigracyjnyo-pracowych cringe'ów nastapił wczoraj:

Tło historii:
Jakieś trzy miesiące temu z hakiem zarejestrował sie na wypoku pewien koleś, 3 lata po studiach - powiedzmy, że ze ściany wschodniej - aby się ze mną skontaktować - gdzieś mu mignęło, że doradzam inżynierom co i jak w UK, sprawdzę poprawność CV etc. Koleś mega kumaty więc z chęcią pomogłem.

Facet był jedynym automatykiem (bo drugi uciekł rok wcześniej) w jakims kilkunasto-osobowym januszexie robiącym maszyny do produkcji / przetwarzania żywności czy coś w tym stylu - nie znam się.

Firma Januszex z kategorii uber-januszex-mikromenadżer : do pracy własny laptop z pirackim softem - bo po co będzie 'prezes' wydawał kasę na licencje, własne narzędzia na uruchomienia, "jak chcesz rekompensatę za paliwo jak jedziesz na uruchomienia to jedź #!$%@? autobusem" - itd. etc. Klimat w pracy w rodzaju "wasz trzeba #!$%@?ć za wszystko, w piździe mam że pracujesz 60h w tygodniu, masz co najwyżej umowę-zlecenie i żebyś nie skakał bo wiedz że mogę cię w każdej chwili #!$%@?ć i się ciesz". Całość zabawy wyceniona na 2700 na rękę. Przepracował tam ponad 3 lata od zakończenia studiów a że korona to od prawie roku zero odpowiedzi w jego regionie. Bez sensu było dla niego szukać lokalnie.

Miał facet szczęście, jednej firmie się trochę spieszyło, dwie rozmowy na skype, piątkowo-sobotnia wizyta na miejscu i po 3 dniach telefon z ofertą pracy - automatyk UR w jakies przetwórni żarcia w Norfolk. Kiedy tylko dostał telefon z ofertą pracy - zamknął laptopa, zabrał kubek z biurka, powiedział 'do widzenia' i tyle go widzieli.

Później musiał zablokować nuber byłego szefa po pierwszym telefonie :'co on sobie #!$%@? myśli z pracy wychodzić' a później było codzienne maile na prywatne konto - na przemian bluzgi, żądania powrotu i obietnice podwyżki.

Akcja właściwa:

Parę dni temu uzupełnił sobie profil na LinkedIn a dzień później wołają go do biura bo jakieś maile po polsku przyszły na główne konto handlowców z dużą ilością wykrzykników:

Okazało się - że to były szef automatyka a maile były mniej-więcej z treścią:
-#!$%@?ście mi pracownika i podam was do sądu
-nie zatrudniajcie go bo to alkoholik i przychodził pijany do pracy
-ukradł mi sterownik i laptopa bo alkoholik i przepił
-podam was do sądu
-podam jego do sądu
-podajcie mi jego numer telefonu bo musze sie z nim skontaktować

Po paru dniach chyba się zorientował, że firma nie jest polska, więc te same maile zaczął wklejać do translatora i wysyłać w wersji angielskiej.

Jak rozchodzę i pojawi się update to dam znać.

#uk #praca #pracbaza #emigracja #inzynieria
  • 105
  • Odpowiedz
@adriano30: myślisz że opinie w Internecie o firmie która robi maszyny dla innych firm coś zmieni? Niestety to jest wszystko co wykopki potrafią robić. Nic to nie da w B2B nikt się tym nie przejmuje nikt nie sprawdza opinii jak ktoś zajmuje się takimi rzeczami.
  • Odpowiedz
@Trybus: a co ma do tego państwo? Ktoś to zgłosił do odpowiednich organów? Ludzie narzekają i nic z tym nie robią. Sam znam taki januszex. Firma zarabiająca miliony, a ogrzewania nie było. Prezes stwierdził, że ludzie są twardzi, to wytrzymają. Dopiero jak ktoś odważył się zgłosić, okazało się, że jednak firmę stać na kilka "luksusów", jak to prezes określił.
  • Odpowiedz
podroby qc35


@deni28s: masakra z tym jest w sieci, #!$%@? chińczyki zalali rynek. zamówiłem sobie na ebayu koss porta pro ale od razu zczaiłem że podróbki bo to moja trzecia para słuchawek, na szczęście nie było problemu ze zwrotem. zgłosiłem do ebaya i po miesiącu aukcja dalej wisiała i gość dalej kosił frajerów
  • Odpowiedz
Firma lider na lokalnym gownorynku programistycznym oferuje zawrotne 3.500 netto programistom z kilkuletnim dosw. Najlepiej we wszystkich jezykach. Normalnie ludzie tam jebia za 1900brutto bo przeciez nie maja doswiadczenia.


@Lord_Stannis: Mam kolegę po takim januszexie programistycznym w #!$%@? gdzie lead robił wszystko i zero dokumentacji, który mimo, że przeniósł się do korpo outsourcingu to nadal boi się wychylić, że każdy będzie na niego źle patrzył i tak dalej XD A
  • Odpowiedz
@Devilus: no rzucił i teraz się buja z jakimś psycholem wysyłającym maile do jego nowej firmy xD
Takie rzeczy się załatwia inaczej...
  • Odpowiedz