Wpis z mikrobloga

457 + 1 = 458

Tytuł: Praca Głęboka
Autor: Cal Newport
Gatunek: samodoskonalenie, poradnik naukowca, faktu
Ocena: ★★★★★★★★★

Cal Newport zdobył profesurę na MIT mając jakieś 35 lat, stosując się reguł, ktore podpatrzył, ulepszył i nazwał. W roku rekordowym wyprodukował bodaj 16 publikacji naukowych (pamiętajmy o obowiązkach wykładowcy, profesora, męża i ojca dziecka).

Osobiście uważam, że podejście do książki nie mając nawet zalążków chęci pracy nad czymś konkretniejszym i osiągnięcia konkretniejszych celów, jest zwykle bezsensowne. Książka adresowana jest do osób, które już jakiś pomysł w głowie na siebie mają, ew. czują, że mogą poświęcić na to pracę i energię.

Newport moim zdaniem daje pełną paletę narzędzi ku samodoskonaleniu, uzupełnił moją wiedzę o wiele nowych rzeczy, które być może okazywały się końcowymi puzzlami układanki.

Prawdopodobnie najlepsza książka jaką czytałem z tych dających narzędzie do pewnych form samodoskonalenia. Poradnik to nie jest, bo ma masę źródeł, wymaga ciężkiej pracy i nie obiecuje kokosów z dnia na dzień- osoby zachwycające się "bogatym ojcem biednym ojcem" i innymi podobnymi wypocinami nie powinny się za nią brać również. I nie wywyższam się, zwykle uważam książki, które tytułują się poradnikami, a nie mają źródeł swoich rewelacji w przypisach, za zwykły scam jakiegoś cwaniaka.

Szczerze polecam, nie zmarnujecie przy niej czasu.
ps: odkąd zacząłem bardzo powoli stosować się do sposobu podejścia do życia z niej, tak to nazwijmy, jestem do przodu z pracą, studiami, i praktycznie po pracy mam cały dzień dla siebie (pracuje zwykle 7-15, studiuje weekendami 8=21 +kurs języka 2x po godzinie w tygodniu) i nie czuję zmęczenia (a nie jestem w żaden sposób wysportowany czego bardzo żałuję i to będzie, oby, mój kolejny krok). Nie powiem, że książka nagle odmieniła moje życie, ale bywały tygodnie, gdzie nie chciało mi się po prostu nic- ani w pacy ani na studiach ani w domu- szczególnie w covid-19. Dzięki niej na pewno proces doskonalenia dostał mega kopa i mam zamiar dokładnie ją realizować w swoim życiu na ten moment.
Polecam również tym, którzy już coś ze swoim życiem konkretnego robili, albo ciągle są w tym procesie.

#nauka Polecam #studbaza bo sam jestem i motywuje do nauki i dobrego planowania, skupienia. #ksiazki #czytajzwykopem #bookchallenge 20/24 #prokrastynacja

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
FormalinK - 457 + 1 = 458

Tytuł: Praca Głęboka
Autor: Cal Newport
Gatunek: samod...

źródło: comment_1605808710zlnAKLabQ9AsP7LHUCZITR.jpg

Pobierz
  • 2