Wpis z mikrobloga

Piłem Colę zamiast wody przez 30 dni [AMA / pomysł do oceny]

Jw., postanowiłem, że przetestuję sobie picie napojów typu cola jako zamiennik wody przez 1 miesiąc.
Dziennie wlatywało ok. 1.5-2L. Głównie Pepsacz > Cola i jakieś zamienniki od czasu od czasu typu cola original/hopcola/pepsi smakowe itp. Czasami Pepsi Zero, dla zdrowia.
Zdarzały się też odstępstwa od coli, ale raczej rzadko. Jak przyszedł kolega, to nie świrowałem, że jestem na diecie i się z nim(i) nie napije czy coś, tylko wlatywał(y) browar(y) aż miło. Ale to sporadycznie, ze 2 razy się zdarzyło. No i czasem do śniadania też była szklanka wody albo soku zamiast coli.

Z takich największych zmian/efektów ubocznych/wpływu na życie to chyba fakt, że takie ilości kolki utrudniają zasypianie i ogólnie sen, przez co psuje się "sleep schedule" / rozregulowuje się wew. zegar biologiczny.
Starałem się spać "normalnie", ale wychodziło różnie - czasem w dzień, czasem w nocy. Ale akurat miałem miałem taką możliwość, więc ¯\_(ツ)_/¯

Wkrótce mam badania lekarskie (badnia krwi), nie z powodu tego eksperymentu, ale przy okazji zobaczy się, czy jakoś negatywnie się to przełoży na wyniki.

[FAQ]
Czy przytyłeś? -Ciężko powiedzieć, niby waga z 1 kg więcej pokazuje, ale czy to przez colę akurat - nie wiem. W każdym razie na pewno nie schudłem.

Czy żyję(przeżyłem)? -Niby żyję. Kolkę dalej piję, ale ograniczyłem już sporo. Pól litra dziennie +-, symbolicznie, dla smaku.

Pepsi czy cola? -Pepsi.

Dlaczego to zrobiłeś?! -Tak o. Smaka na colę miałem i szukałem dobrej wymówki/pretekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś ma jakieś pytania (ew. zastrzeżenia/wskazówki) - pisać.

#pepsi #cola #dieta #odchudzanie #zdrowie #zdroweodzywianie #ciekawostki #30dayschallange #cukrzyca #krwiodawstwo #sen
Filip69 - Piłem Colę zamiast wody przez 30 dni [AMA / pomysł do oceny]

Jw., postan...

źródło: comment_1605581492D20SDMzvhTKzcZozboASLy.jpg

Pobierz
  • 24
@kecajek: Ja raczej nie, ale słyszałem od kogoś innego coś podobnego, więc możliwe, że to występuje. Jeśli miałbym obstawiać dlaczego (zakładając, że to nie placebo albo akurat czysty przypadek), to powiedziałbym, że to przez zawartość kofeiny w tego typu napojach. Nie wiem czy wiesz, ale one w większych ilościach działają przez to jak kawa/przedtreningówka.

@tourer 0 kcal = fit food = można dodatkową porcje frytek albo kawałek pizzy wszamać = profit
@Daburi A to nie tak, że cole do whisky się dodaje, żeby łycha była znośna/pitna (szczególnie jakaś niższo-gatunkowa)? Tak zawsze myślałem.

@pu100stan Kolega widzę zaprawiony w boju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nie wiem, czy to już nie przesada. Ale jak kto lubi.

@tourer: Niby tak, ale ...
Tak trochę żartuję z tą colą zero. Ale tylko trochę.
Z pozytywnych skutków mogę powiedzieć że mam białe zęby mimo że kiedyś dużo paliłem, być może to dzięki coli, no i może jeszcze to że na cole już patrzeć nie mogę, przerobiłem ich wiele, od najtańszych "max" przez fikuśne smaki coli original z biedronki do Pepsi i coca coli. Problemów z sercem nie zauważyłem, tyć od niej nie tyłem.