Wpis z mikrobloga

Piłem Colę zamiast wody przez 30 dni [AMA / pomysł do oceny]

Jw., postanowiłem, że przetestuję sobie picie napojów typu cola jako zamiennik wody przez 1 miesiąc.
Dziennie wlatywało ok. 1.5-2L. Głównie Pepsacz > Cola i jakieś zamienniki od czasu od czasu typu cola original/hopcola/pepsi smakowe itp. Czasami Pepsi Zero, dla zdrowia.
Zdarzały się też odstępstwa od coli, ale raczej rzadko. Jak przyszedł kolega, to nie świrowałem, że jestem na diecie i się z nim(i) nie napije czy coś, tylko wlatywał(y) browar(y) aż miło. Ale to sporadycznie, ze 2 razy się zdarzyło. No i czasem do śniadania też była szklanka wody albo soku zamiast coli.

Z takich największych zmian/efektów ubocznych/wpływu na życie to chyba fakt, że takie ilości kolki utrudniają zasypianie i ogólnie sen, przez co psuje się "sleep schedule" / rozregulowuje się wew. zegar biologiczny.
Starałem się spać "normalnie", ale wychodziło różnie - czasem w dzień, czasem w nocy. Ale akurat miałem miałem taką możliwość, więc ¯\_(ツ)_/¯

Wkrótce mam badania lekarskie (badnia krwi), nie z powodu tego eksperymentu, ale przy okazji zobaczy się, czy jakoś negatywnie się to przełoży na wyniki.

[FAQ]
Czy przytyłeś? -Ciężko powiedzieć, niby waga z 1 kg więcej pokazuje, ale czy to przez colę akurat - nie wiem. W każdym razie na pewno nie schudłem.

Czy żyję(przeżyłem)? -Niby żyję. Kolkę dalej piję, ale ograniczyłem już sporo. Pól litra dziennie +-, symbolicznie, dla smaku.

Pepsi czy cola? -Pepsi.

Dlaczego to zrobiłeś?! -Tak o. Smaka na colę miałem i szukałem dobrej wymówki/pretekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś ma jakieś pytania (ew. zastrzeżenia/wskazówki) - pisać.

#pepsi #cola #dieta #odchudzanie #zdrowie #zdroweodzywianie #ciekawostki #30dayschallange #cukrzyca #krwiodawstwo #sen
Filip69 - Piłem Colę zamiast wody przez 30 dni [AMA / pomysł do oceny]

Jw., postan...

źródło: comment_1605581492D20SDMzvhTKzcZozboASLy.jpg

Pobierz
  • 24