Wpis z mikrobloga

Do wszystkich ktorzy sie wczoraj zesrali pod wpisem @indigobrakuje https://www.wykop.pl/wpis/53255731// i tak pieknie opisali "#!$%@? matke" ktora stosuje szantaz ekonomiczny. pamietajcie, ze to nie tylko rodzice maja obowiazki wzgledem dzieci (jak np. zapewnic utrzymanie do 18/26rż co tak kazdy pieknie przytaczał) ale i dzieci wzgledem rodzicow co np. pieknie okresla art. 95 § 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego:

Dziecko pozostające pod władzą rodzicielską winno rodzicom posłuszeństwo, a w sprawach, w których może samodzielnie podejmować decyzje i składać oświadczenia woli, powinno wysłuchać opinii i zaleceń rodziców formułowanych dla jego dobra.


Niestety wykopki kompletnie zapomnialy, ze dzieci oprocz praw maja tez obowiazki i zlinczowali biednego OPa xD

ten sam obrazek co wczoraj dla atencji

#dzieci #rodzicielstwo #protest #kosciol
MangoZjem - Do wszystkich ktorzy sie wczoraj zesrali pod wpisem @indigobrakuje https:...

źródło: comment_1604391303anH1cIVCeRC2MaemthKnp7.jpg

Pobierz
  • 33
a w sprawach, w których może samodzielnie podejmować decyzje i składać oświadczenia woli, powinno wysłuchać opinii i zaleceń rodziców formułowanych dla jego dobra.


@Hrjk: troche uciales i nie ma kontekstu, ale nie przejmuj sie, poprawilam :) KRiO nie precyzuje co to za sprawy ale wydaje mi sie, ze chodzi o kwestie prawne a nie czy dziecko pojdzie na marsz czy nie. I moim zdaniem jesli rodzic uwaza, ze dziecko chce pojsc
@MangoZjem chyba orłem z polskiego to Ty nie byłaś, co? XD
Sama właśnie podałaś cytat, który dokładnie mówi, że nie masz racji. Jest istotna różnica między "powinno", a kiedy "musi". I w kontekście prawa ta różnica jest bardzo istotna.
No bo jeśli ojciec alkoholik przepija wypłatę i dzieci nie mają co jeść to też może wklepać synowi za wyrażanie złego zdania o pijaństwie, no bo ojciec wie lepiej XD
No bo jeśli ojciec alkoholik przepija wypłatę i dzieci nie mają co jeść to też może wklepać synowi za wyrażanie złego zdania o pijaństwie, no bo ojciec wie lepiej XD


@LuciferMorningstar: #!$%@? a wykopki dalej przejaskrawione sytuacje przedstawiaja, zeby tylko udowodnic, ze maja racje xD jesli ojciec przepija wyplate i dzieci nie maja co jesc to sprawa powinna byc skierowana do sadu, zeby odebrac mu prawa rodzicielskie, zwlaszcza ze je #!$%@?.
nie, nie ma. Szczególnie jeśli sam łazi do kościoła, bo tam koronawirusa nie ma bo boi się Jezusa.


@Hrjk: oho widze, ze prawnik sie znalazl. W SZCZEGOLNOSCI gdy sam chodzi do kosciola to nie ma prawa zakazywac dziecku chodzenia na protesty. kazdy sąd to uzna. sprawa zamknieta
@MangoZjem patrz, sama sobie odpowiadasz :)
Jeśli nie rozumiesz, już tłumaczę: to co napisałaś dokładnie obrazuje jak działa polskie społeczeństwo. Ile naprawdę jest spraw sądowych założonych przez dręczone rodziny, a ile takich spraw jest przemilczanych i nigdy do sądu nie wchodzi? Bo przecież to PRZEJASKRAWIONA SYTUACJA, a nie codzienność dzieci żyjących w patologii XD
Sam jestem przykładem z takiej rodziny, wyobraź sobie, że ojczym nigdy nie poniósł odpowiedzialności, nikt sprawy nie założył.
Jest istotna różnica między "powinno", a kiedy "musi". I w kontekście prawa ta różnica jest bardzo istotna.


@LuciferMorningstar: @Hrjk: @MangoZjem: Jeśli słowo chodzi "powinno" w prawie to sprawa nie jest taka prosta i zależy od kontekstu, ba domyślnie w polskim prawie "powinno" zwłaszcza w połączeniu z bezokolicznikiem znaczy "musi", interpretacja, że to zalecenia są właśnie wyjątkami.
"powinno wysłuchać opinii".


@Hrjk: w sprawach w ktorych moze samodzielnie podejmowac decyzje i skladac oswiadczenie woli. ciagle ten punkt omijasz. jesli jestes taki pewny swego to poprosze o podstawe prawna lub wyrok sadu orzekajacy na Twoja korzysc w podobnej sytuacji do tej o ktorej rozmawiamy.

Bo przecież to PRZEJASKRAWIONA SYTUACJA, a nie codzienność dzieci żyjących w patologii XD


@LuciferMorningstar: jesli jako ogół okreslasz dzieci zyjace w patologii to nie bedzie
@MangoZjem: walczysz z wiatrakami, nie wiem czy jest sens. Wykop jak pis, wyciera sobie mordę konstytucją i badaniami tylko wtedy jak im wygodnie. Muszą sami przeżyć to, jak dziecko się buntuje, bo nasłucha się czegoś w tv i uważa się za najmądrzejsze na świecie.

Młodość ma swoje prawa, ale nie jest bezkarne i nietykalne.

Będzie zabawnie jak za 30 lat dzieci będą wychodzić na ulicę za legalną eutanazją na życzenie, bez
Ja cie mogę zapewnić, że taki tani szantaż to prosta droga do zmieszczenia sobie relacji z dziećmi.


@maad: na szczescie, zanim dziecko stanie sie samodzielne zazwyczaj sobie uswiadamia jakie bylo glupie gdy rodzic te szantaze stosowal i jeszcze mu podziekuje :)
@MangoZjem: Pewnie, że podziękuje bo to zazwyczaj jest powód do szybkiego wylotu z domu i usamodzielnienia. Sam tak zrobiłem i wszyscy są szczęśliwi. Z biegiem lat tylko żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej i przez to relacje są w gorszym stanie