Wpis z mikrobloga

Do wszystkich ktorzy sie wczoraj zesrali pod wpisem @indigobrakuje https://www.wykop.pl/wpis/53255731// i tak pieknie opisali "z-----a matke" ktora stosuje szantaz ekonomiczny. pamietajcie, ze to nie tylko rodzice maja obowiazki wzgledem dzieci (jak np. zapewnic utrzymanie do 18/26rż co tak kazdy pieknie przytaczał) ale i dzieci wzgledem rodzicow co np. pieknie okresla art. 95 § 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego:

Dziecko pozostające pod władzą rodzicielską winno rodzicom posłuszeństwo, a w sprawach, w których może samodzielnie podejmować decyzje i składać oświadczenia woli, powinno wysłuchać opinii i zaleceń rodziców formułowanych dla jego dobra.


Niestety wykopki kompletnie zapomnialy, ze dzieci oprocz praw maja tez obowiazki i zlinczowali biednego OPa xD

ten sam obrazek co wczoraj dla atencji

#dzieci #rodzicielstwo #protest #kosciol
MangoZjem - Do wszystkich ktorzy sie wczoraj zesrali pod wpisem @indigobrakuje https:...

źródło: comment_1604391303anH1cIVCeRC2MaemthKnp7.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 92
@MangoZjem i mieli rację. Dziecko to nie własność rodziców. Nie żyjemy jeszcze w państwie z legalnym niewolnictwem.

Powinno wysłuchać opinii. Nie "robić to co matka każe". I może się nie zgodzić z tą opinią. Posłuszeństwo nie obejmuje spraw światopoglądowych, szczególnie jeśli chodzi o kwestie religii, bo mamy jeszcze wolność w tej kwestii.
  • Odpowiedz
a w sprawach, w których może samodzielnie podejmować decyzje i składać oświadczenia woli, powinno wysłuchać opinii i zaleceń rodziców formułowanych dla jego dobra.


@Hrjk: troche uciales i nie ma kontekstu, ale nie przejmuj sie, poprawilam :) KRiO nie precyzuje co to za sprawy ale wydaje mi sie, ze chodzi o kwestie prawne a nie czy dziecko pojdzie na marsz czy nie. I moim zdaniem jesli rodzic uwaza, ze dziecko chce
  • Odpowiedz
@MangoZjem chyba orłem z polskiego to Ty nie byłaś, co? XD
Sama właśnie podałaś cytat, który dokładnie mówi, że nie masz racji. Jest istotna różnica między "powinno", a kiedy "musi". I w kontekście prawa ta różnica jest bardzo istotna.
No bo jeśli ojciec alkoholik przepija wypłatę i dzieci nie mają co jeść to też może wklepać synowi za wyrażanie złego zdania o pijaństwie, no bo ojciec wie lepiej XD
  • Odpowiedz
No bo jeśli ojciec alkoholik przepija wypłatę i dzieci nie mają co jeść to też może wklepać synowi za wyrażanie złego zdania o pijaństwie, no bo ojciec wie lepiej XD


@LuciferMorningstar: k---a a wykopki dalej przejaskrawione sytuacje przedstawiaja, zeby tylko udowodnic, ze maja racje xD jesli ojciec przepija wyplate i dzieci nie maja co jesc to sprawa powinna byc skierowana do sadu, zeby odebrac mu prawa rodzicielskie, zwlaszcza ze je
  • Odpowiedz
nie, nie ma. Szczególnie jeśli sam łazi do kościoła, bo tam koronawirusa nie ma bo boi się Jezusa.


@Hrjk: oho widze, ze prawnik sie znalazl. W SZCZEGOLNOSCI gdy sam chodzi do kosciola to nie ma prawa zakazywac dziecku chodzenia na protesty. kazdy sąd to uzna. sprawa zamknieta
  • Odpowiedz
@MangoZjem patrz, sama sobie odpowiadasz :)
Jeśli nie rozumiesz, już tłumaczę: to co napisałaś dokładnie obrazuje jak działa polskie społeczeństwo. Ile naprawdę jest spraw sądowych założonych przez dręczone rodziny, a ile takich spraw jest przemilczanych i nigdy do sądu nie wchodzi? Bo przecież to PRZEJASKRAWIONA SYTUACJA, a nie codzienność dzieci żyjących w patologii XD
Sam jestem przykładem z takiej rodziny, wyobraź sobie, że ojczym nigdy nie poniósł odpowiedzialności, nikt sprawy nie
  • Odpowiedz
Jest istotna różnica między "powinno", a kiedy "musi". I w kontekście prawa ta różnica jest bardzo istotna.


@LuciferMorningstar: @Hrjk: @MangoZjem: Jeśli słowo chodzi "powinno" w prawie to sprawa nie jest taka prosta i zależy od kontekstu, ba domyślnie w polskim prawie "powinno" zwłaszcza w połączeniu z bezokolicznikiem znaczy "musi", interpretacja, że to zalecenia są właśnie wyjątkami.
  • Odpowiedz
"powinno wysłuchać opinii".


@Hrjk: w sprawach w ktorych moze samodzielnie podejmowac decyzje i skladac oswiadczenie woli. ciagle ten punkt omijasz. jesli jestes taki pewny swego to poprosze o podstawe prawna lub wyrok sadu orzekajacy na Twoja korzysc w podobnej sytuacji do tej o ktorej rozmawiamy.

Bo przecież to PRZEJASKRAWIONA SYTUACJA, a nie codzienność dzieci żyjących w patologii
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Syndrom sztokholmski. Ja cie mogę zapewnić, że taki tani szantaż to prosta droga do zmieszczenia sobie relacji z dziećmi. Chyba że trzymamy się sztywno kodeksu - do 18 r ż niewolnik rodzica, a po 18 r. ż wypad z chaty i zero kontaktu ( )
  • Odpowiedz
@MangoZjem: walczysz z wiatrakami, nie wiem czy jest sens. Wykop jak pis, wyciera sobie mordę konstytucją i badaniami tylko wtedy jak im wygodnie. Muszą sami przeżyć to, jak dziecko się buntuje, bo nasłucha się czegoś w tv i uważa się za najmądrzejsze na świecie.

Młodość ma swoje prawa, ale nie jest bezkarne i nietykalne.

Będzie zabawnie jak za 30 lat dzieci będą wychodzić na ulicę za legalną eutanazją na życzenie,
  • Odpowiedz
Ja cie mogę zapewnić, że taki tani szantaż to prosta droga do zmieszczenia sobie relacji z dziećmi.


@maad: na szczescie, zanim dziecko stanie sie samodzielne zazwyczaj sobie uswiadamia jakie bylo glupie gdy rodzic te szantaze stosowal i jeszcze mu podziekuje :)
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Pewnie, że podziękuje bo to zazwyczaj jest powód do szybkiego wylotu z domu i usamodzielnienia. Sam tak zrobiłem i wszyscy są szczęśliwi. Z biegiem lat tylko żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej i przez to relacje są w gorszym stanie
  • Odpowiedz