Wpis z mikrobloga

Wielka prośba do protestujących. Serio. Wytłumaczcie mi kilka kwestii bo nie rozumiem.
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.

#pytanie #demokracja #protest #naserio
  • 203
To tylko twój prywatny osąd. Nie ma żadnego potwierdzenia w faktach.


@kontonr77: chciałeś odpowiedzi, to ją dostałeś. Natomiast wspieranie przez KK ruchów prolife I popieranie inicjatyw zmierzającym do zaostrzenia prawa aborcyjnego jest faktem. Przy olbrzymiej roli kościoła w kształtowaniu postaw i poglądów politycznych sporej części społeczeństwa w tym kraju, sojusz tronu z ołtarzem i spłacenie zaciągniętego podczas wyborów długu jest jak najbardziej faktem.
@kontonr77: kilkanascie procent sama trisomia 21, kilkanascie trisomia z innymi wadami somatycznymi. Reszta to inne ciezkie i nieodwracalne uszkodzenia plodu. Natomiast samo to w mojej ocenie jest bez wiekszsgo znaczenia - i tak ciezko szukac jakiegokolwiek logicznego uzasadnienenia szczegolnej ochrony organizmu nieposiadajacego ukladu nerwowego. Wytknąłem Ci jedynie moment w ktorym posłóżyłeś sie nieprawdą twierdząc że większość aborcji spowodowana jest to trisomią 21 chromosomu.
@kontonr77: to że udajesz że nie kumasz o co chodzi i zadajesz te zarzutkowe pytania wystarczy by nie wchodzić w tę dyskusję. Żegnam.
Chociaż nie, jedna rzecz. Niezależnie od aborcji, Godkowej która chce nasyłać wojsko na protestujących i tego całego syfu - masz już dowiedzione, że ta sprawa akurat teraz to tylko gra polityczna o władzę. I samo to wystarczy by #!$%@?ć tych nieodpowiedzialnych ludzi
O czym Ty opowiadasz?

Heroina jest legalna, bo można ją kupić?

Ten, kto zakazuje LEGALNEJ aborcji, zmusza do rodzenia. Lub stajesz się przestępcą.


@grv_: Naucz się czytać, potem się odzywaj. 99% Polek usuwa ciąże nielegalnie, czyli pomimo przepisów nie zostają "zmuszone do rodzenia". A nagle ten 1% stał się kluczowy. Używając twoich ćpuńskich porównań z dupy, to jakby protestowało 100% narkomanów bo nagle 1% biorących legalnie stracił dostęp do recept xD
Wytknąłem Ci jedynie moment w ktorym posłóżyłeś sie nieprawdą twierdząc że większość aborcji spowodowana jest to trisomią 21 chromosomu.


@maniac777: Nigdzie tak nie napisałem. Pisałem o głównej przyczynie, nie o większości przypadków.
Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?


@kontonr77:

Aborcja była tylko katalizatorem. Większość ludzi wyszło z powodu ogólnego niezadowolenia.

Mnie bardziej niż temat aborcji zniesmaczyl sposób w jaki PiS te sprawę załatwił.

Mają większość parlamentarną. Mogli przecież załatwić to demokratycznie - ustawą. Nie mieli